Windows 7 po instalacji nie widzi jednej partycji dysku

Przez instalator  Windows 7 64 bit sformatowałęm partycję dysku “c” na której miałem zainstalowanego Windowsa XP 32 bit a następnie zainstalowałem na niej Windows 7.Problem polega na tym ,że dysk ma cztery patrycje a widoczne są tylko trzy.Partycja "f’ jest niedostępna.W menadzerze ma przypisaną literę a i jej zmiana nic nie daje.

Następna sprawa to prz każdym starcie systemu pokazuje mi się komunikat z opcją wyboru startu

  1. Windows 7   , 2) wcześniejszego systemu .Za każdym razem muszę kliknąć wybór Windows 7 lub odczekać około 20s po których odpali się domyślnie Windows 7.

Kolejne pytanie to jak pozbyć się jakichś starych części skłądowych systemu Windows XP które mam na jednej z partycji na drógim dysku.Przy próbie usunięcia wołą ,że może to zrobić tylko administrator a przecież robię to z pozycji admina.

 

 

post-222959-0-43051600-1418402303_thumb.

Musiałeś zainstalowac Windows 7 na innej partycji niż XP. Nie ma raczej innej możliwości. Windows 7 rozpoznał XP jako system nadal zainstalowany i utworzył Ci bootmenu. Informację jak usunąć bootmenu znajdziesz w google.

Nie ma takiej możliwości abym zainstaował win 7 na innej partycji niż “c”.To zbyt banalne.Ponadto przecież widzę gdzie mam zainstalowany system :)  Przy instalacji Win 7 miałem podłączony tylko jeden dysk bo zawsze odłączam pozostałe tak na wszelki wypadek.Czekam na najażniejsze nurtujące mnie pytanie jak “uwidocznić”  partycję “f” do któej nie mam teraz dostępu.

Próbowałeś jej przypisać literę?

Tak ,napisałem o tym w pierwszym poście.Litera była przypisana już po instalacji.

Właśnie, że nie ma litery przyjrzyj się. Jak nie pomoże spróbuj testdiskiem

 

http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/

Nie wiem jak to się stało ,ale tym razem opcja “zmień literę dysku i ścieżki” jest dostepna.Wczoraj ta opocja była niedostępna a literę   dysku zmieniałem przez  “właściwości” które to nie mają wpływu na faktyczną zmianę litery dysku.

 

mrFreeze - Dziękuję za pomoc.