Windows 7 po instalacji nie widzi jednej partycji dysku

(Sergiusz P) #1

Przez instalator  Windows 7 64 bit sformatowałęm partycję dysku "c" na której miałem zainstalowanego Windowsa XP 32 bit a następnie zainstalowałem na niej Windows 7.Problem polega na tym ,że dysk ma cztery patrycje a widoczne są tylko trzy.Partycja "f' jest niedostępna.W menadzerze ma przypisaną literę a i jej zmiana nic nie daje.

Następna sprawa to prz każdym starcie systemu pokazuje mi się komunikat z opcją wyboru startu

1) Windows 7   , 2) wcześniejszego systemu .Za każdym razem muszę kliknąć wybór Windows 7 lub odczekać około 20s po których odpali się domyślnie Windows 7.

Kolejne pytanie to jak pozbyć się jakichś starych części skłądowych systemu Windows XP które mam na jednej z partycji na drógim dysku.Przy próbie usunięcia wołą ,że może to zrobić tylko administrator a przecież robię to z pozycji admina.

post-222959-0-43051600-1418402303_thumb.

(michal85) #2

Musiałeś zainstalowac Windows 7 na innej partycji niż XP. Nie ma raczej innej możliwości. Windows 7 rozpoznał XP jako system nadal zainstalowany i utworzył Ci bootmenu. Informację jak usunąć bootmenu znajdziesz w google.

(Sergiusz P) #3

Nie ma takiej możliwości abym zainstaował win 7 na innej partycji niż “c”.To zbyt banalne.Ponadto przecież widzę gdzie mam zainstalowany system :)  Przy instalacji Win 7 miałem podłączony tylko jeden dysk bo zawsze odłączam pozostałe tak na wszelki wypadek.Czekam na najażniejsze nurtujące mnie pytanie jak “uwidocznić”  partycję “f” do któej nie mam teraz dostępu.

(mrFreeze) #4

Próbowałeś jej przypisać literę?

(Sergiusz P) #5

Tak ,napisałem o tym w pierwszym poście.Litera była przypisana już po instalacji.

(mrFreeze) #6

Właśnie, że nie ma litery przyjrzyj się. Jak nie pomoże spróbuj testdiskiem

http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/

(Sergiusz P) #7

Nie wiem jak to się stało ,ale tym razem opcja “zmień literę dysku i ścieżki” jest dostepna.Wczoraj ta opocja była niedostępna a literę   dysku zmieniałem przez  “właściwości” które to nie mają wpływu na faktyczną zmianę litery dysku.

mrFreeze - Dziękuję za pomoc.