Windows 7 - pójdzie na moim komputerze?

Witam =)

Mam komputer z pamięcią RAM 1GB, procesorem ADM Athlon 64 X2 Dual Core 3600+ i chciałbym zainstalować system Windows 7. Czy to wystarczy? Obawiam się, że mam za mało miejsca na dysku C, bo tylko 14,6 GB. Mogę zainstalować system np. na dysku D, gdzie mam 74 GB wolne?

Jeszcze małe pytanie - czy po instalacji Windowsa 7 (jak w ogóle pójdzie) zachowają się moje dokumenty i programy z dysku C ?

Z góry dziękuję za pomoc,

Karol

Sprawdź za pomocą programu Windows 7 Upgrade Advisor http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-U … 15011.html

Przydałoby się jeszcze chociaż 1 GB pamięci RAM.

Zależy jak będziesz instalował - jeśli z formatowaniem partycji - nic poprzedniego nie zostanie, jeśli bez formatowania - wszystko zostanie lecz wiele/większość programów nie będzie działała bo nie będą miały np. wpisów w rejestrze nowego systemu

Dzięki, za odpowiedź :slight_smile:

Niestety strona Microsoftu nie chce się załadować (jest napisane, że jest niedostępna), przez co nie mogę ściągnąć programu.

Dziwne, u mnie działa a to może oznaczać, że masz zaśmiecony system.

Spróbuj z tych linków:

http://download.microsoft.com/download/ … rSetup.exe

Windows7UpgradeAdvisorSetup

Ściągnąłem i z kolei teraz jak sprawdza po sekundzie pojawia się okienko “Program doradca systemu Windows 7 nie może uzyskać z serwera firmy Microsoft informacji na temat zgodności. Sprawdź połączenie z Internetem i spróbuj później”. Wszystko z internetem u mnie jest OK, nie wiem o co z tym chodzi :\

Niektóre wirusy blokują połączenie np. z serwerami MS i programów antywirusowych :wink:

Sprawdź czy widoczne są u Ciebie obrazki na tej stronie: http://www.confickerworkinggroup.org/in … chart.html i ewentualnie załóż wątek w dziale Bezpieczeństwo: bezpieczenstwo-f16.html

Ok, dzięki. Przeskanowałem system i znalazło, że mem 2 infekcje w plikach EXPLORER.exe. Przeniosłem je do kwarantanny.

Nie chcę odchodzić od tematu, więc jak się uporam z tym problemem, to dam znać.

Wracając do głównego wątku - najlepiej będzie samemu sprawdzić na 90-dniowej wersji testowej, którą udostępnia MS na swojej stronie. Myślę, że będzie działać. Zależy do czego wykorzystujesz komputer - do gier optymalnym wyborem raczej nie będzie, do całej reszty jak najbardziej (zależy jaką masz grafikę). Sam działam na laptopie na 1GB RAM - ale tylko internet + komunikator + od czasu do czasu Office - gdybym chciał więcej, musiałbym dołożyć więcej RAM.

Min. 2GB RAM do komfortowego dosyć użytku (sam na kompie z podpisu mam zużycie ok. 2GB podczas pracy, gdy odpalę jakąś tam gierkę albo bardziej wymagająca aplikację jak np. VirtualBox czy Android SDK Tool (żeby sprawdzić gdzie jakaś opcja jest w Androidzie, chociaż i tego się nie da używać, nie wiem czy to wina śmiesznego, bo trzyrdzeniowego procesora, czy za słaby jest na to czy po prostu to chodzi tak wszędzie) :wink:

Mam pytanie. W “Doradcy uaktualnienia Systemu Windows 7” jest napisane, że potrzebna jest instalacja niestandardowa. Poczytałem o niej i dowiedziałem się, że ona likwiduje wszystkie programy i ustawienia. Czy jak mam Dysk C, gdzie znajduje się Windows XP to tylko z niego usunięte zostaną pliki? Mam jeszcze dyski D i E, gdzie mam wszystkie moje dokumenty, zostaną one tak jak były przedtem?

I jeszcze do instalacji siódemki wymagane jest 16 GB, ja mam na C tylko 14. Czy system pójdzie na C, czy można wybrać inny dysk, np. D?

I ile zajmuje czasu instalacja niestandardowa?

Trochę się obawiam instalacji, stąd te pytania :slight_smile: