Windows 7 [Pomimo wyłączenia udostępniania plików nadal jest to włączone]

Witam,

 

Ja już tutaj nie mam siły ponieważ coś mi się stało z ustawieniami udostępniania plików i normalnie kurdę jak tworzę jakiś folder obojętnie jaki albo plik to jest on automatycznie udostępniany nawet mimo tego że udostępnianie plików, drukarek itp jest wyłączone. Jakieś pomysły ? Jak patrzyłem u znajomych to oni jak utworzą nowy folder na pulpicie i nawet mają ustawione te udostępnianie plików, folderów i drukarek to im to nie udostępnia nic. Walczę z tym już z 3 godziny i nic. Dodam także że jestem po formacie i nie mam żadnych wirusów w moim kompie. Oto fotki:

 

jBqJHAK.png

(I tutaj pod test folder zamiast shared powinno być no shared no ale po wyłączeniu udostępniania plików i drukarek nadal to mam 0_o)

 

a po kliknięciu share mam takie coś:

 

http://i.imgur.com/JbrUtKP.png

 

Jakieś pomysły ?

Za pomoc będę bardzo wdzięczny.

Może pokaz jakie masz ustawienia pod przyciskiem “Advanced Sharing”.

 

Nie jestem przekonany czy zachodzi tutaj jakieś współdzielenie plików - na liście użytkowników do współdzielenia jest tylko właściciel. Spróbuj z innego komputera połączyć się ze swoim komputerem (w domowej sieci) i zobaczyć, czy coś jest współdzielone.

 

Wyłączenie poniżej pokazanej opcji, dostępnej w Panelu Sterowania->Centrum sieci… ->(reszta jak u góry screenshot’a)->sekcja “Udostępnianie plików i drukarek”, powinno całkowicie zablokować współdzielenie plików i drukarek:

http://img2.altcontroldelete.pl/images/thumbs/e57f5f27-ceb5-9012-78d2-05494e43f97d.jpg

Właśnie tam nic interesującego nie ma.

 

QhoOVlt.png

 

Ja się tylko zastanawiam czemu niby “udostępniam” ten folder gdy tak naprawdę nic nie jest udostępnianie ?

 

Niewykluczone, ze jakieś prawa zostały dodane rekursywnie wszystkim folderom na dysku. Nie jestem specem od Windows 7 i nie chce Ci doradzać jak zmieniać rekursywnie uprawnienia folderów, bo można nieźle tutaj namieszać - ale wyłącz w Panelu sterowania współdzielenie plików i drukarek, a wtedy na pewno niczego nie będziesz udostępniał. Do tego zapewne masz sieć łączącą się z Internetem przez NAT (nie masz zewnetrznego adresu IP), wiec i tak udostępnione pliki widzieliby tylko ci, którzy są podłączeni do Twojej sieci (czyli domownicy).

Wypróbuj  takie ustawienia:

gallery_191271_652_40048.jpg

 

http://forum.dpcdn.pl/uploads/gallery/album_652/gallery_191271_652_132175.jpg

 

http://forum.dpcdn.pl/uploads/gallery/album_652/gallery_191271_652_53676.jpg

 

 

 

http://forum.dpcdn.pl/uploads/gallery/album_652/gallery_191271_652_93788.jpg

Tutaj masz jak wyłączyć z udostępnianie poszczególnych folderów  http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10553-windows-7-sprawdzanie-listy-udostepnionych-folderow.html

Możesz wyłączyć usługę server ,wtedy już nic nie bedziesz udostępniał ale to nierozwiązuje problemu że masz coś pochrzanione z domyslnymi ustawieniami

Spróbuj odpalić ten programik resetujący do ustawień fabrycznych  win   http://www.dobreprogramy.pl/RefreshPC,Program,Windows,42048.html

Dzięki za porady jak wyłączyć te udostępnianie plików, drukarek itp ale ja to mam wyłączone i nadal jest tak samo. Dodam tylko że coś mi się z ustawieniami pochrzaniło jak zrzuciłem z mojego Linuxa pliki na pulpit i folder z rzuconymi plikami pisało że był udostępniony i po skasowaniu jego teraz jak obojętnie jaki folder stworze to mi ciągle udostępnia nawet jak mam wyłączone udostępnianie plików i drukarek, wyłączone odnajdowanie sieci bo to zrobiłem już na początku i jak nawet nie jestem w grupie domowej. Także mam niemały problem z tym.

 

Mi się zdaje że te foldery zrzucone z Linuxa mogły pochrzanić mi coś na dysku z windowsem.

 

Ustal, czy na prawdę foldery na tym komputerze są udostępnione (podłącz się do niego z innego komputera), bo być może problemem jest tylko ten niejasny/błędny komunikat w zakładce Sharing.

Najlepiej zrób to z poziomu jakiegoś systemu unixowego (linux czy android) One po zalogowaniu się na konto użytkownika komputera potrafią grzebać nawet tam, gdzie nie są teoretycznie udostępnione pliki.

tu masz dowód (czarne są udostępnione a szare z dopiskiem $ nie. A i tak mam bezproblemowy do nich dostęp.

Screenshot_2015_01_01_08_28_59.jpg