Windows 7 - ponowna aktualizacja do Windows 10

Witam. Nie wiem czy to dobry dział(jeśli nie to proszę przenieść). Mam zakupiny lapto z licencją na win7 i przy wydaniu windowsa 10 zrobiłem darmową aktualizacje do tego systemu lecz on miał wtedy dużo błędów i wróciłem do win7 a teraz chciałbym znowu mieć 10. Czy można jeszcze jakoś za darmo zainstalować legalnie win10? Szukałem w necie ale nic na ten temat nie znalazłem poza tym że po 29 lipca niby nadal można nabyć za darmo 10 (osoby niepełnosprawne czy coś w tym typie) Na stronie microsoft znalazłem jakiś instalator 10 niby pobiera ale od 3 godzin zatrzymało się na sprawdzaniu atkualizacji(nie zawiesiło się ani nie przestało działać). 

Jeśli raz zaktualizowałeś do 10 to nie ma problemu z powrotem do niej. Ja używałem instalatora ze strony M$, ale obraz nagrywałem na USB za pomocą rufus’a. Polecam czystą instalację 10 zamiast aktualizować ponownie 7 do 10, bo zależności i inne śmieci :wink:

Rozumiem. Czyli zamiast wybrać w tym instalatorze obraz płyty a nie aktualizacje komutera? A ja specialnie dziś (tzn wczoraj już) robiłem fotmata i mam czystą wersję systemu. 

 

I jeszcze taka sprawa. Czy przy instalacji win10 jak poprosi o cd-kay to mam wpisać ten co do win7? Pytam bo mam jednego pendrive co ma 8 gb i tylko z niego mogę zrobić botowalny pendriva z win i jeśli mi ta instalacja nie przejdzie to nie będę miał jak wrócić do win7 ponieważ z płyty CD coś nie chce startować instalacja.

Przy ponownej instalacji Win10 nie jest potrzebny klucz. Wszystko masz zapisane na koncie microsoft jako legal oem. 

Tak przy instalacji WIndows 10 podajesz klucz do 7

 

EDIT:

“Czyli zamiast wybrać w tym instalatorze obraz płyty a nie aktualizacje komutera?” tak najlepiej wybrać utworzenie obrazu a potem za pomocą np. http://www.dobreprogramy.pl/Rufus,Program,Windows,41921.html wgrać na pena.

 

 

xrgb  Dziękuję Ci bardzo za pomoc masz u mnie piwo. Twoje odpowiedzi były mi najbardziej pomocne. Temat do zamknięcia.

A ja instalowałem od nowa win10 i wiem że żaden klucz nie jest potrzebny. 

U mnie prosił o klucz. Widać jest to zależne od czegoś. Wpisałem klucz z win7 i normalnie pisze mi że system aktywowany.

Prosi zawsze ale trzeba wybrać pomiń czy aktywuj później i to wystarczy.