Windows 7 - ponowna aktualizacja do Windows 10

(MarciN8921) #1

Witam. Nie wiem czy to dobry dział(jeśli nie to proszę przenieść). Mam zakupiny lapto z licencją na win7 i przy wydaniu windowsa 10 zrobiłem darmową aktualizacje do tego systemu lecz on miał wtedy dużo błędów i wróciłem do win7 a teraz chciałbym znowu mieć 10. Czy można jeszcze jakoś za darmo zainstalować legalnie win10? Szukałem w necie ale nic na ten temat nie znalazłem poza tym że po 29 lipca niby nadal można nabyć za darmo 10 (osoby niepełnosprawne czy coś w tym typie) Na stronie microsoft znalazłem jakiś instalator 10 niby pobiera ale od 3 godzin zatrzymało się na sprawdzaniu atkualizacji(nie zawiesiło się ani nie przestało działać). 

(Wojtek20) #2

Jeśli raz zaktualizowałeś do 10 to nie ma problemu z powrotem do niej. Ja używałem instalatora ze strony M$, ale obraz nagrywałem na USB za pomocą rufus’a. Polecam czystą instalację 10 zamiast aktualizować ponownie 7 do 10, bo zależności i inne śmieci :wink:

(MarciN8921) #3

Rozumiem. Czyli zamiast wybrać w tym instalatorze obraz płyty a nie aktualizacje komutera? A ja specialnie dziś (tzn wczoraj już) robiłem fotmata i mam czystą wersję systemu. 

I jeszcze taka sprawa. Czy przy instalacji win10 jak poprosi o cd-kay to mam wpisać ten co do win7? Pytam bo mam jednego pendrive co ma 8 gb i tylko z niego mogę zrobić botowalny pendriva z win i jeśli mi ta instalacja nie przejdzie to nie będę miał jak wrócić do win7 ponieważ z płyty CD coś nie chce startować instalacja.

(Kociomisio) #4

Przy ponownej instalacji Win10 nie jest potrzebny klucz. Wszystko masz zapisane na koncie microsoft jako legal oem. 

(Wojtek20) #5

Tak przy instalacji WIndows 10 podajesz klucz do 7

EDIT:

“Czyli zamiast wybrać w tym instalatorze obraz płyty a nie aktualizacje komutera?” tak najlepiej wybrać utworzenie obrazu a potem za pomocą np. http://www.dobreprogramy.pl/Rufus,Program,Windows,41921.html wgrać na pena.

(MarciN8921) #6

xrgb  Dziękuję Ci bardzo za pomoc masz u mnie piwo. Twoje odpowiedzi były mi najbardziej pomocne. Temat do zamknięcia.

(Kociomisio) #7

A ja instalowałem od nowa win10 i wiem że żaden klucz nie jest potrzebny. 

(MarciN8921) #8

U mnie prosił o klucz. Widać jest to zależne od czegoś. Wpisałem klucz z win7 i normalnie pisze mi że system aktywowany.

(Kociomisio) #9

Prosi zawsze ale trzeba wybrać pomiń czy aktywuj później i to wystarczy.