Windows 7 prędkość internetu maksymalnie 10 Mbit/s

(LoordHagen) #1

Cześć, mam problem. Mam w UPC internet 60 Mbit/s. Dzisiaj patrzę speedtest, tylko 10Mbit/s. A więc patrzę w kartę sieciową, a tam też 10 Mbit/s. Odinstalowałem i zainstalowałem sterownik karty sieciowej (Zintegrowana w laptopie, Realtek coś tam.. ) a tam dalej tylko 10Mbit/s. Ustawiłem pełny duplex 100 Mbit/s w menedżerze urządzeń, i dalej to samo. Jakieś porady ? (Windows 7)

(Pavkov) #2

Masz jakieś inne komputery czy urządzenia wykorzystujące łącze? 

(jakubgross) #3

Może wykonaj jeszcze speed test na innej stronie?

Jeżeli problem będzie nadal występował możesz zgłosić się do UPC.

(LoordHagen) #4

Nie mam podpiętych innych komputerów, ew. telefon siostry, mamy. Nie chodzi mi o sam speedtest, ale o to mniej więcej: http://i.imgur.com/1IBRkQw.jpg

(Longhorn2009) #5

Sprawdź na innym kablu.

(LoordHagen) #6

Nie mam innego, jednak zawsze było ok. Nawet nie wiem kiedy to się stało. Zorientowałem się jak za wolno ładował się film także..

(karwan00) #7

Byc może format pomoże lub nie...może to również być wina karty sieciowej (mogła ulec uszkodzeniu skoro najnowsze sterowniki nie pomogły), ale spróbuj formata.

Restartowałeś modem ?

(LoordHagen) #8

A żeby to raz.

Jest tak już długo, na Wi-Fi na laptopie ojca koło routera speedtest pokazuje 50-60 Mbit/s także coś musi być w moim laptopie

(rgabrysiak) #9

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

(karwan00) #10

a to napewno...jesli na drugim laptopie jest ok

(DiamondBack) #11

Po pierwsze wymień kabel. - Kiedy są uszkodzone żyły/źle zarobiony kabel, karta sieciowa ma prawo zlinkować się na 10Mbit.

Po drugie sprawdź czy w karcie sieciowej nie masz ustawione na sztywno 10Mbit

PPM na komputer->Właściwości -> menedżer urządzeń -> PPM na karcie sieciowej i właściwości. powinno to tak wyglądać.