Windows 7 preinstalowany. Jak zainstalować zgodnie z licencją

Witam. Mam problem z laptopem Packard Bell Easy Note zakupionym jakieś sześć lat temu. Kupiłem go w Holandii. Miał preinstalowany system Windows Home Premium OA w wersji angielskiej. Nie używałem go przez długi czas, ale teraz chciałbym zrobić formata i wgrać na nowo system. Nie robiłem na samym początku (albo robiłem i zgubiłem) żadnego recovery discu. Na samym laptopie też nie ma oprogramowania Packard Bell Recovery Managment, które zwykle służy do przywracania systemu, albo nie potrafię go po prostu znaleźć ani uruchomić. Próbowałem więc pobrać obraz Windowsa z oficjalnej strony Microsoftu po podaniu klucza, ale pojawił mi się komunikat, że system jest prawdopodobnie preinstalowany i mam się skontaktować z producentem. To nie będzie takie proste z racji tego, że Packard Bell chyba nie ma nawet przedstawicielstwa w Polsce. Z tego co czytałem możliwe, że przy formatowaniu dysku, usunąłem “tatuaż” https://pl.ccm.net/faq/3296-jak-przywrocic-ustawienia-fabryczne-w-komputerach-marki-packard-bell#simili_main Być może, ale chciałbym wiedzieć w takim razie, czy przez to utraciłem licencję na produkt, czy też mam jakąś możliwość legalnej instalacji Windows Home Premium na tym laptopie, oczywiście bez dokupywania następnej.

Nie, nie utraciłeś licencji. Pobierz obraz ISO z internetu, który pasuje do Twojej wersji licencji (na naklejce jest info). Zainstaluj używając swojego klucza. Wszystko będzie OK.

Tylko nie pobieraj obrazów oznaczonych coem.

A dlaczego?

Są specyficzne i problematyczne do aktywacji.
Jaki masz dokładnie system? W sensie bity, nazwa i czy ma Windows Media Player.

Jak problematyczne w aktywacji? Wersje COEM pobiera się w prost od Microsoftu i nie ma żadnego problemu z aktywacją, bez względu na użyty klucz.

I tu się byś zdziwił. Lepiej aktywują się pozostałe obrazy, które nie są coem. Można aktywować je kluczem oem lub box (swoim legalnym).

Ale jakiś dowód na to, czy tylko tak sobie piszesz… Bo widzisz, wpisując klucz z ACER można pobrać obraz COEM, ale wpisując klucz z płyty OEM kupionej w sklepie, też można pobrać COEM. W takim układzie Twoje zeznania mijają się z prawdą. I nie pisz, że niejednokrotnie nie mogłeś aktywować systemu instalowanego z COEM. Każdy z nas, kto robi przy tym na okrągło, z takim problemem się spotkał bez względu na to, z czego instalował. Ja kiedyś musiałam aktywować Microsoft office 2007 przez telefon, bo niby limit aktywacji był przekroczony. Teraz aktywuje się przez internet od strzału. Tak po prostu.

Tak, ja miałem problem z aktywacją systemu zainstalowanego z takiego obrazu mając kiedyś oem Windows 7 (i nie tylko ja). Pisaliśmy o tym na forum z użytkownikami o problemach z coem-ami. Natomiast instalacja systemu z obrazów nie coem z własnym kluczem + wpisanie w cmd jako administrator slmgr.vbs -ato, rozwiązała wszelkie problemy. Może ty nie doświadczyłeś problemów z coem-ami, ale ja i sporo użytkowników tak. Więc nie mów mi o mijaniu z prawdą.

Weź podlinkuj, bo brzmi bardzo ciekawie ta sprawa. Chętnie się zapoznam z tematem.

Z racji tego iż to było dawno i też sporo czasu byłem potem nieaktywny, nie pamiętam, gdzie to jest. Z racji tego iż ci działa, polecam zainstalować system na swoim kluczu i po instalacji uruchomić cmd jako administrator i wpisać slmgr.vbs -ato i zaakceptować enter. Dostaniesz monit o pomyślnej aktywacji i zamykasz tą informację oraz cmd i nie musisz potem dzwonić do ms.

1 polubienie