Windows 7 pro 64bit problem z Access z office 97 i 2003

Witam,

Mam problem z użytkowaniem Accessa z pakietu Office 97.

Nie wnikając w szczegóły napisze, że ten właśnie Access jest mi niezbędnie potrzebny, a w związku z różnorodnością sprzętu jak i pakietów biurowych w mojej firmie optymalnym jest dla mnie posiadanie zainstalowanych na mojej stacji roboczych 3 pakietów Office: 97, 2003 i 2007 w wersjach Pro, Na WinXPPro jakoś top działało, 2003 i 2007 trochę się gryzły, ale chwilowe konfiguracje działy się z automatu.

Na W7Pro 64bit (mam zainstalowany XP mode) oraz zainstalowany MS Jet 4.0 SP8 przy instalacji Office 97 pojawia sie komunikat o tym, że brakuje pliku ctl3d32.dll, plik ten zassałem i wrzuciłem do katalogu Windows\system oraz dla pewności i do system32 i do głównego Windows.

Office daje się zainstalować do końca i Access działa.

jednak po zainstalowaniu Office2003 Pro (dla pewności do innego katalogu w Program Files) Access 2003 też odpala się bez problemu, ale po jego zamknięciu, nie mam już możliwości wejścia do Accessa97, przy próbie otwarcia wyskakuje komunikat: “Nie można uruchomić MS Access. Inicjalizacja rejestru Windows przez MS Access była niemożliwa. Uruchom instalatora aby ponownie zainstalować MS Access.”

Czy istnieje jakiś sposób obejścia tego, tak abym mógł korzystać na jednej stacji z 3 rożnych Accesów?

michalk

jeśli chcesz bezproblemowo to chyba tylko rozwiązania wirtualizacyjne wchodzą w grę

xp mode, virtualPC, VmWare/VirtualBox

tak tez sądziłem, dlatego też na dzięn dobry zainstalowałem VirtualPC i XP mode

jednak nie pomogło to, a ja nie bardzo chce się bawic w wirtualzaję i przełaczanie, po prostu szukam sposobu jak można te wszystkie pakiety pogodzić, bo może jakiś jest, a ja go jeszcze nei odkryłem

Za to Microsoft do tej sprawy podszedł prosto: jedyną rekomendacją rozwiązania problemu było: kup uaktualnienie do Office 2007 :lol:

Te akurat są już nie kompatybilne z Win7, gdzieś na stronie MS czytałem, że będą problemy z tymi Officeami na 7.

po tygodniowej walce połaczonej z poznaniem stylu działanai xp-mode jednak musze stwierdzić, że jest to możliwe.

nalezy zainstalowac starsze wersje office bezposrednio w trybie xp-mode i dopiero wtedy to zadziala, w momencie uruchamiania w w7 ktoregoś z tych office uruchamial się zahibernoany xp-mode i accesy ruszały, natomiast office 2007 wrzucilem bezposrednio do w7

teraz walcze ze sterami ODBC Oracle, ale tu sprawa jest trudniejsza, dalo się zainstalowac w xp-mode, w xp mode działa bez problemów, jednak nie daje się odpalić pod w7 (tu raczej jest problem z niekompatybilnoscia Oracle w strosunku do maszyn 64bit, przynajmniej tego Oracle w wersji 9)

michalk