Windows 7 problem przy instalacji systemu brak dysków

Witam, widziałem już watki o tym jednak każdy trochę się różnił i po przeczytaniu każdego nie poradziłem sobie z moim problemem otóż:

Mój komputer to Samsung r520FS03PL

Chciałem zrobić format, włożyłem płytkę xp sformatowałem, ale xp się nie zainstalowało , stwierdziłem że się nie da, teraz gdy chce zainstalować windows 7 lub viste dochodzę do momentu instalacji gdzie system nie widzi dysków i pisze komunikat: " nie znaleziono dysków. kliknij sterownik, aby dostarczyć sterownik pamięci masowej w celu instalacji." dodam iz w biosie dysk jest widziany nie mam już zielonego pojęcia co zrobić jeśli ktokolwiek ogarnia które dokładnie stery mam pobrać i wklepać tam proszę o pomoc gdyż już próbowałem wszystkiego i spędziłem na tym kupę czasu. Wcześniej lapek działał bez zarzutu

bios version 03LL

micom version 03LL

Sata port 1 WDC WD3200BEVT-22ZCT0-(pm)

Procesor Intel® Core™ 2 Duo T6400

(2.00 GHz / FSB 800 MHz / L2 cache 2MB)

Chipset

Intel® PM45 + ICH9M

Procesor graficzny ATI Mobility Radeon™ HD4330

Bardzo dziękuję o jakiekolwiek odpowiedzi, proszę również modów o nie denerwowanie się iż był taki wątek tj mowie każdy trochę się różnił i żaden nie był w stanie mi pomoc, Pozdrawiam

chciałem jeszcze dodać iż klucze systemów mam oryginalne.

Przełącz w biosie tryb sata z ahci na compatible, i wtedy xp ruszy spokojnie :slight_smile: ofc prędkość transferu danych z dysku będzie mniejsza. ewentualnie możesz bawić się z nLite i dogrywaniem sterów do instalki windowsa XP.

ale w biosie mogę zmienić tylko jak pisze ahci-- > manual i włączyć i wyłączyć i tyle

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

bowel , a ja ze swojej strony jeszcze przypomnę, że na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

wydaje mi sie ze moze byc problem sterownikow sata ze dysku nie widzi system

nLite nie ogarniam jeśli ktoś wie jak dograć te sterowniki lub które mają to być to proszę o pomoc dodam jeszcze że ściągałem te sterowniki http://www.downloadatoz.com/howto/intel … 22485.html i ładnie się ładowały po czym nagle wracało do okna gdzie nie ma dysków i trzeba załadować sterownik, proszę o pomoc

Dodane 26.04.2012 (Cz) 18:54

Proszę o jakieś konkrety co mam zrobić

Dodane 15.05.2012 (Wt) 11:59

Dziekuje za nieudzielenie zadnej pomocy poradzilem sobie sam.

prosze powiedz jak to zrobileś mam ten sam problem plisss

Ściągnij sterowniki do SATA AHCI i zapisz na pendrive. Na ekranie “gdzie chcesz zainstalować system windows” //gallery/image_page.php?image_id=4804 kliknij Załaduj sterownik i wskaż sterownik.

Albo wejdź do BIOS i wyłącz AHCI.

Jak znaleźć sterownik do AHCI?

Jeżeli to laptop

Jeżeli posiadamy już płytę instalacyjną Windows to zanim rozpoczniemy instalację systemu, pozostaje nam jeszcze tylko pobrać sterowniki. W jaki sposób to robimy? Wchodzimy na stronę producenta laptopa, szukamy czegoś w rodzaju “działu wsparcia technicznego” i wyszukujemy sterowniki dla naszego modelu laptopa. Na przykład w przypadku laptopów Samsung jest to strona http://www.samsung.com/pl/support/downl … oadMain.do. Jedyne czego będziemy potrzebować, to określenie modelu laptopa, a w razie problemów korzystamy z instrukcji: “Potrzebujesz pomocy dotyczącej znalezenia nazwy modelu?”. Dokładne modele laptopów Samsunga znaleźć można na naklejce pod spodem laptopa. Podobne strony, skąd można pobrać sterowniki oferują inni producenci laptopów, np. HP, Fujitsu, Toshiba. Albo możemy wprowadzić model laptopa do Google, dopisać “drivers” i poszukać sterowników w ten sposób. Do wyboru. Sterowniki nagrywamy np. na pendrive albo na płytę CD/DVD, aby mieć je pod ręką zaraz po instalacji systemu gdy jeszcze nie będzie działał internet i nie będziemy mogli ściągnąć sterowników z internetu.

Jeżeli to komputer stacjonarny

SIW: http://www.dobreprogramy.pl/System-Info … 13062.html, zmiana języka na Polski:

i tam przykładowo Sprzęt - Płyta główna.

Jeżeli szukasz sterowników, to wrzucasz nazwę płyty głównej do Google i dodajesz: " drivers" albo: " sterowniki", na przykład ASUS P5G41T-M lub ASUS P5G41T-M drivers. Chyba pierwszy link w Google: http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … 5/P5G41TM/, tam karta Download i dalej sobie poradzisz.

Pozdrawiam.