Windows 7 Problem z bootowaniem!

Witam

Mam pytanie ponieważ miałem dwa windows( Windows xp i rc) i z formatowałem dysk i usunął mi się Windows 7 ale jak włączam kompa to nadal mam wybieranie xp czy 7. Da się jakoś zrobić żeby to zniknęło ? a i chciałem wypróbować parę gierek w dx 10 i znowu bym go zainstalował i co wtedy mi się pokarzą xp i dwa win 7 do wyboru ?

Wedytuj boot.ini , tylko ostrożnie :stuck_out_tongue:

To powiedz mi co mam i gdzie zmienić. Tu mam to zmienić http://img527.imageshack.us/i/beztytuuqb.jpg/

n3t_b0y , co mu da edycja boot.ini przy loaderze z Windows 7?

Żeby usunąć loadera z Windows7 przejdź tutaj: http://en.kioskea.net/remote/download_get.php?ID=126

Potem po ściągnięciu przejdź do zakładki “System Bootloader”

tam zaznacz w sekcji “Choose a System Bootlader to install:”

opcję “Windows Legacy Bootloader (Uninstall Vista Bootloader)”

Jeszcze jedno ten program jest już płatny to jeden z ostatnich serwerów trzymających darmową wersję więc nie usuwaj go z komputera na przyszłość ;

Tak po instalacji pokaże Ci XP i Windows7

Najprościej, wsadź płytę z XP do napędu. Uruchom instalator z płyty i po załadowaniu plików instalatora zostaniesz zapytany czy chcesz naprawić system czy instalować na nowo. Wciskasz R , logujesz się do konsoli odzyskiwania i wpisujesz tam fixmbr. Restart i powinieneś mieć bootloader od XP bez wyboru 7.

Pozdrawiam!

Przeniesiony z Problemy :arrow: System operacyjny Windows 7

lukasz_xd zrobiłem jak mówiłeś ale nie usunął chyba że to trzeba gdzieś jeszcze nacisnąć i po prostu w Manage BCD OS usunąłem windows 7 i teraz mi nie pokazuje ale to się już usunęło czy nie ?

Próbowałeś najprostszego z możliwych sposobów jaki opisałem? Prostszego nie ma.

Pozdrawiam!

nie nie robiłem twoim :stuck_out_tongue: Już nie mam wyboru ale chyba on się nie usunął, Jutro spróbuje twoim bo dzisiaj nie mam już czasu :stuck_out_tongue:

Nie miałeś usunąć Windows7 z listy systemów tylko cały BootRun od Windows7 :!: roobal , ma rację zrób tak jak on Ci poradził bo mój sposób jest za trudny :x

Tutaj masz bardzo prosto opisane co i jak:…Zobacz

to nie tyczy się tego tematu

[-X

a co do tematu

edytujemy plik boot.ini >> usuwamy blokadę założoną przez Win7

zapisujemy zmiany

usuwamy z dysku plik siódemki bootmgr (można przez nadanie sobie uprawnień)

prostszego sposobu nie spotkałem

:slight_smile:

A nie lepiej nauczyć się używać dużo lepszego bootloadera jakim jest loader Windows 7 używając narzędzia BCDEDIT lub msconfig lub jakieś darmowej nakładki graficznej łatwo dostępnej w internecie ?

Manual BCDEDIT jest tu, msconfig jest tez w systemie (wpisz w starcie msconfig), a bardziej zaawansowane narzedzie jest tu (BellaVista)

czy ty nie widzisz że kajtek nie ma win7 tylko XP

:?: