Windows 7 - problem z głośnością


(Pazydlo) #1

Witam wszystkich.

Od niedawna (od momentu zainstalowania systemu właściwie) mam pewien problem z ogólną głośnością w systemie. A mianowicie większość aplikacji (oprócz niektórych gier) są po prostu za cicho. Poziom głośności w głośnikach mam prawie cały czas na poziomie 70-90% a i tak np. muzyka, głośność w filmach na YT czy odtwarzanych w innym programie, nie jest zadowalająca. Dla porównania kiedy miałem WinXP aby uzyskać taki sam poziom głośności wystarczyło 1/3 "mocy". Wszystkie aplikacja odpowiadające za głośność są na maxa. Oto screeny:

  1. http://screenshooter.net/9464009/lbdvhhe

  2. http://screenshooter.net/9464009/ashysdt

  3. http://screenshooter.net/9464009/aooxlwc

  4. http://screenshooter.net/9464009/jvgmehy

Specyfikacja systemu:

system: W7 x64

procek: pentium dual-core 2x2,5GH

ram: 4GB

dzwiek(sterowniki): realtek hd audio


(lordjahu) #2

W pierwszym screenie masz ściszone dźwięki systemu - pogłośnij, resztę ustaw na max 90 % ( po co trzaski w głośnikach przy maks), w czwartym okienku zmień jakość na lepszą. Sprawdź też czy oby na pewno styki kabli są mocno włożone w komputer/głośniki :slight_smile:


(Pazydlo) #3

Pogłośnienie dźwięków systemowych nic nie daje, sprawdzałem. A kable są wciśnięte do końca, wiec tutaj problemu nie ma. Zwiększenie jakości dźwięku też nic nie daje. Trochę to jest dziwne wg mnie bo na XP takich problemów nie miałem.


(Lewanxd) #4

Cześć,

zresetuj equalizer - on bardzo często jest przyczyną cichego dźwięku.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd


(Pazydlo) #5

Dziwnie to zabrzmi, ale jak zrestartować equalizer na w7 bo nie mam pojęcia ;d