Windows 7 - problem z instalacją systemu

Witam, jestem zmuszony utworzyć temat, który będzie dotyczyć instalacji systemu Windows 7.

Plik instalacyjny pobrany z strony microsoft, oraz odpowiednio zamontowany w Pendrive Sandisc 16 GB. Widoczny poprawnie w Bios’ie i boot’uje.

Po załadowaniu plików systemowych, wybieram język instalacji i klawiatury, klikam dalej. Widoczny jest komunikat iż system Windows rozpoczyna pracę instalatora. I tutaj zaczyna się duży problem, zamiast okna wyboru dysków na którym miałbym zainstalować system, pojawia mi się puste okno z okienkiem informującym:

"ładowanie sterownika

Nie znaleziono żadnych sterowników urządzeń. Upewnij się że nośnik instalacyjny zawiera odpowiednie sterowniki a następnie kliknij przycisk OK"

Tak więc skontaktowałem się z firmą Microsoft, gdzie Pan obsługujący mnie poinstruował abym zrobił jeszcze raz nośnik instalacyjny, po czym zakończyłem rozmowę i przeszliśmy na komunikację e-mail. Po nieudanych próbach skontaktowałem się z firmą ASUS gdzie wspierają moją płytę główną i otrzymałem informację iż brakuje sterownika IRST, oraz otrzymałem instrukcję dotyczącą dysków M.2.

Tak więc przystąpiłem do dodania sterowników do pliku instalacyjnego, podczas gdy wyświetlił się błąd już nam znany, dałem “przeszukaj”. Sterownik został rozpoznany i uznany jako odpowiedni. Po kliknięciu dalej i po załadowaniu sterownika wyświetla się następny komunikat:

"Nie można odnaleźć żadnych nowych urządzeń. Upewnij się czy pliki sterowników są poprawne i znajdują się na nośniku instalacyjnym."

I tutaj pies pogrzebany, ponieważ Ani Microsoft, ani Asus nie są w stanie mi pomóc. Kwestię dotyczącą portów USB… Korzystam oczywiście z portu USB 2.0 i próba instalacji z kilku USB i pen-drive, więc to wykluczam. Dodaję tez że na tym PC był kiedyś Windows 7. Dałem nawet komputer do serwisu aby zainstalowano mi system, dostałem rachunek 30 zł i komputer bez systemu, twierdzili iż płyta główna nie obsługuje tego systemu, a nie prawda bo obsługuje, są nawet na stronie producenta sterowniki pod Windows 7.

Podaję moją konfigurację PC

Obecny Windows 10
Intel core i7 7700K
Płyta główna asus strix H270F GAMING
Ram KINGSTON HyperX FURY Black 8x2 GB DDR4
Dysk M.2 WD black 256GB WDS256G1X0C
pozostałe 3 dyski SATA

Proszę bardzo o pomoc,

Pozdrawiam !

witam,

Mialem podobny problem, wystarczy ze zapiszesz obraz na dysku DVD i bootuj z plyta w napedzie. Wiadomo ze troszke wolniej niz na pendrivie ale wszystko sie instaluje bezproblemowo.

Jeśli nie używasz któregoś procesora z tej listy: https://ark.intel.com/products/series/88392/6th-Generation-Intel-Core-i7-Processors to zainstalowanie systemu Windows 7 może być niemożliwe.

Oto ciekawe stwierdzenie z instrukcji Twojej płyty głównej:
Bez%C2%A0tytu%C5%82u

No to jesteś skazany na windowsa 10 albo na jakiegokolwiek linuxa(z takim sprzętem wykluczam drugą opcję bo raczej chodzi o gry, chociaż jakbyś się uparł…)

Co dokładnie nie pasuje w windowsie 10?
Telemetria? Telemetrię można załatwić za pomocą DoNotSpy10 a jeszcze lepiej zainstalować tinywall by całkowicie odciąć system od komunikacji z internetem(od czasu do czasu wystarczy wyłączać ochronę i instalować aktualizacje)
Wygląd? Istnieje wiele dodatków które imitują wygląd starszych systemów
Wydajność? Wystarczy zablokować Microsoft Store i usunąć wszystkie jego programy, zmniejszyć jakość efektów, wyłączyć defendera, no i zablokować telemetrię

Wygląd jednak nie jest najważniejszy, Problemy mam głównie z grami starszymi gdzie jest komunikat iż ta aplikacja działac na tym komputerze nie będzie. Sprostuję - na tym sestemie bo na laptopie z win 7 działa poprawnie, dziwne jest to że gościu z firmy asus utrzymuje że powinno działać na tej konfiguracji., tym bardziej że są sterowniki pod windows 7. :c

Przykładem niedziałających gier to np

juiced 2
Star Wars reacer episode 1

Próbowałem na wiele sposobów… Mam starą wersję windows 10 i działają te gry, ale po wymuszonej aktualizacji już nie…

I jeszcze przypomnę : miałem zainstalowany WIN 7 na tej samej konfiguracji.

No to musisz kombinować, jak sądzę instalowałeś windows 7 jeszcze przed wymianą procesora.

Możesz sprawdzić te linki, może podziała
l https://www.youtube.com/watch?v=JzlGh-KdgJg
l https://www.youtube.com/watch?v=8VTC4k6SLWY

Na moim laptopie mam windows 10, który nie daje rady odpalić starszych gier np. Kozacy 2 a moim głównym systemem jest ubuntu mate, które poprzez wine bez żadnego problemu odpala Kozaków z dobrą wydajnością.

Tobie radziłbym zrobić dualboot windowsa 10 z np. czystym Ubuntu i starsze gry uruchamiać właśnie z niego

Nie jest to głupi pomysł, Tylko jak by wyglądał dual-boot na płycie asus strix H270F ? Wybieranie systemu poprzez bios byłby idealny, ale sytuacje gdzie przy każdym uruchomieniu wybieram system … no trochę słaby.

Co do Twojego przypuszczenia… Raczej trafne. Przypomniało mi się :smile:

Moim zdaniem najlepszym prawie niezauważalnym rozwiązaniem byłoby ustawienie grub na wyświetlanie 2s listy systemów operacyjnych, jeśli nie wykona się w tym czasie żadnego ruchu to automatycznie uruchomi się windows

Wyglądałoby to tak(od 31s) zamiast loga VMWare byłoby logo producenta płyty głównej(ASUS) a potem okno wyboru systemu

I to mnie własnie przeraża, bo zazwyczaj uruchamiając wszystko jednocześnie dalej czekam na monitor a komputer mam w parę sekund gotowy :blush: No cóż. jestem na etapie poznawania przebiegu instalacji ubuntu bo nigdy tego nie robiłem. Nawet nie znam tego systemu. Ale mnie to cieszy, znów czegoś się dowiem ^&^ Ponadto co do wyboru systemu, pogrzebię w ustawieniach BIOS, bo z tego co mi się wydaje jest możliwość wybierania partycji rozruchu. Gdy boot’uję to mam do wyboru moje dyski i pen-drive, np. Bootloader Windows 10; SanDisk 16gb (z systemem pen-drive) itp, itd :smiley: