Windows 7 problem z kodekiem xvid mpeg4

witam :wink:

mam film który jest skompresowany w xvid mpeg4. Windows 7 nie daje go poprawnie otworzyć (przesuwa dźwięk o parę minut do przodu), wiec zainstalowałem K-Lite Codec Pack Mega. Niestety nic nie pomogło system nadal uzywa swoich kodekow a nie zewnetrznych. jak to naprawic?

Wiem ze film działa bo edytowałem go w VirtualDub i tam nie najmniejszych problemów z otworzeniem, natomiast gdy odtwarzam film w programach BestPlayer, AllPlayer, WMP12 występuje efekt przesunięcia dźwięku o parę minut.

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Cześć.

odinstaluj wszystkie kodeki i spróbuj tym:

http://www.dobreprogramy.pl/Wincodecs,P … 13277.html

ja po tej paczce nie mam problemów z odtwarzaniem video na win7.

pozdrwiam

niestety nie pomogło. problem jest takiego rodzaju ze Win7 posługuje sie swoimi kodekami a nie zewnętrznymi przynajmniej mi sie tak wydaje . czy jest jakis sposob aby mogl wlaczyc zewnetrzne kodeki w sytemie ?

to jest przeszłość - tak było tylko w wersji beta. teraz normalnie korzysta z zewnętrznych kodeków. spróbuj może jeszcze to odtworzyć w windows media player classic. na xp u mnie to leczyło problem…

nie pomogło :frowning:

po ściągnięciu kilkunastu odtwarzaczy znalazłem program Dziobas Rar Player i jedynie w nim wszystko działa jak należy i nie wiem dlaczego nie moge otworzyc w innych aplikacjach normalnie film ?