Windows 7 problem z svchost.exe i windows update

Witam, od dłuższego czasu zmagam się z problemem na mojej 7. Komputer strasznie laguje nie da się nic zrobić. W menadżerze zadań mam kupę svchostów sięgających nawet po 1 GB wagi w Ramie, na dodatek windows update szuka aktualizacji i nie potrafi znaleźć, nie wiem co w takiej sytuacji mam zrobi, jest to bardzo irytująca sytuacja. Zna ktoś dobre rozwiązanie próbowałem już wszystkiego z googlii i nie doszukałem się żadnego działającego rozwiązania

Najprościej zacząć od działu bezpieczeństwo i odpowiednich logów. Wykluczysz infekcję.

Dlatego tymczasowo wyłącz w ogóle automatyczne aktualizacje i sprawdź co to da. To ostatnio bolączka wielu komputerów z Windowsem 7. 

Jak dalej będzie przymulał po wyłączeniu Windows update, to zrób screena z programu- Process Explorer- gdy system przymuli,i pokaż na forum

Wczoraj jak włączyłem wyszukiwaniw aktualizacji to dalej szukało w nieskończoność, ale przy zegarze pokazała się ikona Windows Update, która pobierała aktualizacje. Dzisiaj uruchomiłem laptopa i jak na razie nie odczówam problemu z svchos.exe, komputer działa narazie znośnie, ale chyba za szybko pochwaliłem

 

gallery_207063_848_22292.jpg

 

svchost.exe rośnie w oczach i znowu pobiera mnustwo zasobów.

 

Windows update jeszcze nie wyłączyłem, czkam aż się pobiorą aktualizację, bo ponoć Microsoft naprawił problem z svchost.exe

 

Skanowanie programem antywirusowym w trakcie przeprowadzania, więc po zakończeniu dam znać, czy program antywirusowy wykrył potencjalne zagrożenie.

W razie dalszych problemów

 

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi-> Windows Search, Windows update -i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.Restart systemu i zobacz jak będzie

 

Windows update- uruchamiaj raz na tydzień i ponownie wyłącz,jeżeli nie chcesz całkiem zrezygnować

Tak sie dzieje bo masz ustawione  w zakładce windows update  wyszukaj aktualizacje  i pozwól zainstalować .po uruchomieniu komputera  wyszukuje i zabiera dużo Ram-u  nawet 80%    zmień na  auto i ustaw godzinę  o której maja być pobierane ja mam od 4 do 6 rano i raz na tydzień,. druga sprawa przeskanuj  kompa czy nie masz szpiega a tak na marginesie to odinstaluj  te poprawki KB3080149,KB3075249,KB2952664,KB3035583,KB3068708,KB3022345, KB3021917,KB2976978,KB3044374,KB2990214,KB971033,KB3075851.  one też  robią zamieszanie