Windows 7 problem z wyborem systemu

witam,

Mam mały problem dotyczący Windowsa 7. Otóż posiadam laptopa o nastepujących parametrach:

Intel Cor TM 2 Duo CPU P8400 2,26 2,27ghz (3mb cache)

4 gb ram

GForce 9600

I mam pytanie, otóż werjse x86 windowsa nie obsługują więcej niż 3giga ramu (i tak mam na windows 7 teraz), więc aby wykorzystać 4 giga musiałbym przerzucić się na 64bitową wersję wingrozy… Tylko tutaj wystepuje pewien problem, otóż czy opłaca mi się to robić? Windows 7 x86 do ruchu wingorzy wykorzystuje 1giga ramu (przeważnie) natomiast słyszałem, że 64 już 2… Więc posiadanie 64bit z 4giga ramu to w sumie to samo co x86 z 3 giga ramu (i tak 2 giga zostaje “wolne”) - czy dobrze kombinuje? Czy wydajność powinna skoczyć czy nie? nie chodzi mi o żadne problemy ze sterownikami itp. to mnie nie obchodzi Pytanie jest jasne: Co będzię wydajniejsze? 64 czy 32 przy takich parametrach komputera?

x64

To brednie… x64 odczytuje 4 GB i więcej pamięci natomiast x86 tylko 3 więc wydajniejsza będzie wersja x64 :wink:

Mam laptopa z 4GB i korzystam z Win7 RC x64 (wcześniej byłem na wersji 32bit) i powiem, że trochę mylisz się z prawdą.

Wersja x64 wcale nie zajmuje tak strasznie dużo więcej pamięci niż x86, u mnie z zainstalowanym softem różnica pomiędzy tymi wersjami to jakieś 150-200MB.

Generalnie szczególnie większej wydajności w działaniu systemu nie ma - jednak np korzystając z winrar x64 widać, że szybciej program pracuje.