Windows 7 - problem z zainstalowaniem systemu


(VenomX) #1

Witam,

Chciałbym zainstalować Windows 7 x64 na dysku seagate 320 GB ( cały dysk jest pusty, sformatowany ) . Uruchamiając płytę instalacyjną, przechodzę do etapu wyboru dysku/partycji. Chcąc zainstalować system na dysku Seagate otrzymuje komunikat :

I nstalator nie mógł utworzyć nowej partycji, ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej. Aby uzyskać więcej informacji zobacz plik dzienika instalatora systemu Windows.

Czy ktoś wie o co chodzi ? Nie spotkałem się jak dotąd z tym problemem. Wyczytałem w sieci, że powinno się odłączyć drugi dysk jeżeli jest podłączony - niestety nie pomogło . Próbowałem również tworzyć nowe partycje/formatować i nadal nie można zainstalować .

Proszę o pomoc .


(rgabrysiak) #2

Ściagnij Gparted, wypal na płytę i uruchom z niej komputer. Spróbuj utworzyć w nim partycję. Próbowałeś przywrócić domyślne ustawienia w biosie?


(VenomX) #3

Partycja została utworzona właśnie za pomocą programu Gparted .

Co do biosu ? Nie chcę przywracać ustawień domyślnych, gdyż posiadam nową płytę główną z biosem z którym to wcześniej nie miałem do czynienia… Przy czym standardowe ustawienia z tego co pamiętam były niewłaściwe. dlatego też dałem kompa do serwisu aby wszystko poustawiali…


(adam9870) #4

Ja widzę dwa możliwe rozwiązania:

  1. Wyłączenie w BIOSie opcji AHCI jeżeli to dysk SATA (podobno w w odwrotnej sytuacji, gdy zainstalowany jest system, mogą być problemy)

  2. W trakcie instalacji Windows na etapie: “Gdzie chcesz zainstalować system Windows?” oferuje opcję: “Opcje dysku (zaawansowane)”.

http://webhosting.pl/files/groups/edito … d/vhd2.png (za http://webhosting.pl/Jak.uruchomic.syst … .pliku.VHD)

Co jeżeli spróbowałbyś spartycjonować dysk poprzez ów mechanizm? Albo kombinacja klawiszy Shift + F10 na etapie instalacji (dowolnie w którym momencie) i skorzystanie z narzędzia diskpart.

Opis narzędzia wiersza polecenia Diskpart

http://support.microsoft.com/kb/300415/pl

Może przydadza Ci się moje rady przy innej okazji:

windows-innej-plyty-t477177.html#p3009880