Windows 7 - problem ze sterownikami podczas instalacji

Nowy laptop i chce zainstalować Windows 7 i wywala błąd  “BRAK WYMAGANEGO STEROWNIKA URZĄDZENIA STACJI DYSKÓW CD/DVD”. Da radę jakoś zainstalować siódemeczkę czy muszę nowszego windowsa instalować

BIOS

Secure Boot - off

Legacy lub Legacy with CSM

MBR

Płyta z systemem “pewna” ? Bo ostatnio to z pewnego źródła pobrać obrazu ISO W7 już nie można .

Nie płyta tylko USB. Ale tak od kilku lat instaluje zawsze z tego samego źródła. Lapek swiezy, ale nie działa chyba dlatego że jest za nowy i win7 nie ma sterownikow albo dlatego ze na dysku twardym nie ma partycji zrobionych.

A to jesteśmy w “domu” .

Czyli

“Trza” to przegrać na pendrive jakim innym programem .

Rufus ?

Robiłem Rufusem, i programem od microsoftu. Z czego się doczytałem to własnie może być problem że windows7 nie ma sterowniku do mojego dysku.

Co to za sprzęt “specjalnej troski” ?

Mam wrażenie , że jakbyś instalował “po bożemu” znaczy się z płyty DVD to te “troski” by Cię ominęły .

Acer F5-572G

Jeżeli masz możliwość dograj na pendrive sterownik sata/hci

http://www.laptop-software.com/pl/acer-software/acer-aspire-f5-572g-windows-10-64bit-driverssoftware/

następnie pokaż mu folder ze sterownikami

Jak dograć? bo jak poprsotu skopiowałem to nie dało rady :confused:

Wypakuj SETUPRST.exe !

Drugi pendrive , karta SD ?

powinno działać tez na Windows

http://www.tweaks.pl/nlite-wlasna-instalacja-windows-xp-bootowalne-cd/

Na usb instalator wyszykuje tylko te swoje foldery i pliki ;/ moze podmienie jakis dll 

Załaduj sterownik (tak jak w przypadku np. RAID 0 AMD) ?

Pliku .inf nie ma .

Tego nie rozumiem - wyjasnij 

Instalator Windows w folderze ze sterownikami poszukuje pliku .inf (Informacje instalatora) który zawiera wykaz plików oraz informacje o wpisach do Rejestru systemu Windows , aby sterownik mógł zostać prawidłowo zainstalowany .

Czyli co robić

Masz zainstalowanego W10 ?

Nie, czysty lapek. Pierwsza instalacja systemu

 

Spróbuje zacząć instalacje win7 i jak się zapyta o sterowniki wrzucę pena z windows 8