Windows 7 - procesy zajmują 80% pamięci RAM

Cześć mam problem a mianowicie windows 7 zjada mi 80% ramu proszę o pomoc . Problem ten mam od jakiś 3 dni . Ponowne uruchomienie komputera nie zamyka procesów . Komputer skanowany oraz przeinstalowany . Ah no i jeszcze jedno to musi być problem z windowsem bo na trybie awaryjnym też zjada mi ten ram . 

http://zapodaj.net/ced602e91a891.png.html

http://zapodaj.net/d96bcd238f312.png.html

http://zapodaj.net/ab57139ae59aa.png.html

http://zapodaj.net/008891bffafae.png.html tak mi podskoczyło jak skype włączyłem

http://zapodaj.net/3b5f90ac0c265.png.html

spec kompa

Laptop 

Jak to 64bit, zmień na 32bit

Przecież tam się nie dzieje nic złego. Przynajmniej ja nic takiego nie widzę.

To co opisujesz to może być system Prefetch. Jest to usługa wstępnego ładowania do pamięci. System “uczy” się programów, które często używasz i wstępnie ładuje je do pamięci po uruchomieniu komputera, tak żeby ich uruchamianie trwało jak najkrócej. Można to wyłączyć ale nie jest to zalecane. 

 

Jest jeszcze możliwość, jeżeli to nowy system, że Windows Update zeżarł cały RAM i to by było również prawdopodobne. Podczas instalowania 200 aktualizacji po świeżym formacie, system aktualizacji może zużyć nawet 90% pamięci. Po ich zainstalowaniu problem ustąpi. 

 

Jeżeli się przyjrzysz to zauważysz, że masz dostępne jeszcze 1,5GB pamięci. Jeżeli będzie ona potrzebna to system sam ją zwolni i udostępni. Zużycie na poziomie 1,47GB to praktycznie nic. U mnie w tej chwili jest użyte 3,60GB a dostępne jeszcze 4,4GB. 

 

Pamięć RAM jest po to żeby jej używać. Wolny RAM to zmarnowany RAM. Dodatkowo zdjęcia jakie załączyłeś ukazują zużycie na poziomie 50% a nie 80% tak jak piszesz. Sugestia na koniec ode mnie jeszcze taka, żeby nie spodziewać się tony wolnego RAMu mając jej tylko 3GB. Niestety ale w 2014r. z przeglądarką Chrome załadowaną dodatkami przy otartych kilu ciężkich kartach oraz 64-bitowym systemem jest to jednak trochę mało. 

Norma.

 

Poza tym z tego co widzę masz Chrome w tle - ja teraz mam 1.78GB zajęte z samym Chrome (7 zakładek).

 

RAM jest po to żeby był używany, po co Ci 4/8GB RAMu skoro przy niecałych zajętych 2GB zaczynasz robić problem ;) Ja mam “tylko” 4GB RAM a potrafię mieć 20-30 zakładek w Chrome otwartych, steam, kilka programów i nic się nie dzieje… Rekord miałem chyba 3.3GB zajęte.

 

Co innego gdybyś miał 2GB i musiał używać aplikacji/gier, które wymagają tony RAMu to wtedy byłoby o co wojować - o dołożenie RAM.

Nie wiem co się stało ale zostawiłem komputer na noc po czym włączyłem i zjadał tylko 900mb pamięci . Włączyłem go i po 15 minutach znowu 900mb