Windows 7 prof - Ciągłe przygtowanie do konfigurowania systemu

Witam

Mam następujący problem. Zainstalowałem wczoraj windows 7 professional przy instalacji wybrałem opcję, że później wpiszę klucz(mam naklejkę na obudowie). Zainstalowałem Eseta, zrobiłem aktualizacje windowsa już prawie wszystkie jak nie wszystkie i podczas uruchamiania ponownie komputera bardzo długo widnieje napis “Przygotowanie do konfigurowania systemu Windows. Nie wyłączaj komputera.” Wczoraj przed wyjściem z domu widniał ten napis ponad pół h i tak zostawiłem komputer. Dziś podchodzę do komputera a tu czarny ekran i w prawym dolnym rogu napis “ta kopia systemu windows nie jest oryginalna”. Więc dałem CTR+ALT+DEL i uruchomiłem ponownie komputer. I znów już ponad pół h “Przygotowanie do konfigurowania…itd.” Mam nadzieje, że niedługo to zniknie i uruchomi się system normalnie lub pokaże się czarny ekran i w prawym dolnym rogu napis “ta kopia systemu windows nie jest oryginalna”. Jak wtedy wpisać oryginalny klucz? ?? Jak poradzić sobie z tym problemem? Czy to normalne? Czemu tak się dzieje? Proszę o pomoc.

Należało wpisać klucz podczas instalacji, skoro go masz na naklejce! To “przygotowanie do konfigurowania…” faktycznie bywa ostatnio nadzwyczaj długie, też to doświadczyłem. Nie wiem co jest przyczyną. Musisz jednak odczekać tę fazę “przygotowania” cierpliwie aż do pojawienia się Pulpitu (może być czarny!). Potem PPM na Komputer > Właściwości i tam niżej w oknie wybrać “Aktywuj system Windows” > Aktywuj w trybie Online i wpisać klucz.

Niestety cały czas Przygotowanie do konfigurowania systemu Windows… ciekawe jak długo muszę czekać… ile u Was to trwało?

No ale nie widziałem ikon na pulpicie ani nic nie mogłem zrobić poza CTR+ALT+DEL

Jeśli na tym czarnym pulpicie nie ma paska zadań, ikony Kosza ani przycisku Start, to raczej nie pozostanie Ci nic innego jak ponowna reinstalacja z użyciem klucza.

Naprawdę nie ma innego sposobu? ?? Bardzo zależy mi na czasie a będzie długo trwało ponowne ściąganie aktualizacji… Tryb awaryjny będzie tak samo wyglądał?

Czy to normalne, żeby tyle czasu trwało te przygotowywanie do konfigurowania? ??

Czekam od rana i cały czas to samo. Zależy mi na czasie. Z tego co kojarzę to zaledwie kilka aktualizacji zrobiłem po ostatnim uruchomieniu komputera jakieś 5-10

Niestety nie działa windows+r

uruchomiłem menadżer zadań następnie plik i "nowe zadanie(uruchom…) wpisałem (explorer, później control.exe) i niestety nic się nie otwiera…

proszę o pilną pomoc bo nie chcę ponownie resetować komputera i czekać kilka godzin na przygotowywanie systemu do kofniguracji

Udało się