Windows 7 RC - czy nadaje się do pracy na codzień?

Mam zamiar pobrać z MS Win 7 RC - czy nadaje się do pracy na co dzień ? (gry, internet, muzyka, film). Czy nadal są problemy z PunkBusterem ? Oraz szukam sterowników do chipsetu intela pod Win 7 bo mam już wszystkie sterowniki, ale brak mi ich ( Notek oparty o kadłubek ASUS S96S z intelem). I jak długo będę mógł korzystać z niego legalnie ? Czy jest wreszcie jakiś porządny firewall czy mam zainstalować COMODO ?

Tak.

Nadaję się.

Obecnie to mój jedyny system operacyjny.

Są do niego wszystkie kodeki.

W razie jakich problemów z grami istnieje tryb zgodności i ustawiasz go na XP :wink:

Zainstaluj drivery od chipsetu z Visty.

Jestem przekonany na 90% że pasują.

Co do ochrony…

Pobierz ESS

Pozdrawiam

Tak, według mnie się nadaje. Z PB są problemy, ale nie w każdej grze - np. w CoD 4 kickuje (to nie wina microsoftu, to wina śmierdzących leni z even balance, którym się nie chce przystosować ich badziewnego programiku pod 7!). Stery 7 sam powinien znaleźć przez windows update.

Systemowy firewall jest ok, jednak comodo, który jest wg mnie lepszym firewallem, działa bez problemów :slight_smile:

Tak nadaje się i jest PL

Nie się nie chce tylko ich produkt nie wspiera w pełni wydanych oficjalnych systemów… (taka polityka firmy, jakkolwiek głupio to brzmi :P)

Co do używania 7 to możesz spróbować RC. Jest na tyle stabilny :slight_smile:

Zaktualizowany PB już nie kickuje w CoD 4 na siódemce :slight_smile: W innych grach nie sprawdzałem.

Hmmm - czy wy myślicie o tym, co piszecie?

Windows 7 trochę jest “nieświeży”. Oficjalnie można zassać tylko bulid 7100, jeżeli nie jest się w żadnym Microsoft bla bla.

Więc jeżeli nie jesteś w żadnych MS bla bla, to będziesz miał trochę nieświeży system. Ściąganie RTM jest dla mnie żałosne, nie wiadomo co się ściągnie, często to nie jest jeszcze RTM Full wypas tylko jakiś Pre-RTM. Dla mnie użytkowników z Win7 RTM powinno się karać (oczywiście jak ktoś ma w cudowny sposób legalnie to nic do niego nie mam :lol: ), bo piracą a to jest niezgodne z regulaminem.

Moim zdaniem zostać przy obecnym OSie warto, a jeśli tak Ci zależy na tej cudownej siódemce ( :roll: ) to ściągnij legalny, bulid 7100. Jeżeli Ci się spodoba - kup sobie go jak wyjdzie - nie będzie problemu.

Dla mnie inwestowanie w Sevena to strata kasy, bo jest drogi, a przez cudownego sevena spadną ceny visty =D>

Teraz pewno zza krzaków wyskoczy na mnie banda która będzie mnie poniżać za poglądy o cudownej siódemce :roll:

To najlepszy OS jaki wypuścił Microsoft =D> Poprawę widzimy już na samym początku - instalujemy system dosłownie w kilka minut, następnie uruchamiamy i co…? i nic… gotowy do pracy :slight_smile: Jedyne czego wymagał to stery do grafy (te spod visty śmigają idealnie) i Audio Console do Audigy LS :slight_smile:

Co do zgodności programów to owszem czasem możemy mieć jakieś niemiłe niespodzianki, ale jest masa skutecznych “zamienników” które z czasem okazują się lepsze :slight_smile:

System o wiele wydajniejszy od Visty, jeśli w ogóle w Viście możemy mówić o wydajności…

w RC tak,powiedzmy sobie np. o programie SE Manager do telefeonu najnowsza wersja. na RC 1 nie wykrywa telefonu. Na pre-RTM lub RTM (Mam na virtualu legalną wersje testową na 120dni) działa bez najmniejszego problemu! i chyba takich aplikacji jest sporo niestety :frowning:

kris6661991 dla twojej informacji - w viście można mówić o wydajności. Zależy to od paru rzeczy :slight_smile: Co do instalacji w kilka minut też się nie zgodzę - to zależy także od sprzętu. U mnie instaluje się tyle, ile Vista.

Dawidd , są takie programy, ponieważ nie robią programów za bardzo pod sevena (bardziej poważnych, bo jakby mieli się bawić z każdym bulidem to by się nie opłacało :slight_smile:

Ale z tego co zauważyłem to Win7 na legalu obsługuje ok 95% programów pod XP i vista, dla testu zainstalowałem jakieś stare śmieci, np. winampa 2,65 sprzed 5 lat, wszystko chodziło bardzo ładnie :slight_smile:

Ta, tylko możesz mi powiedzieć - po jakiego grzyba ktoś by korzystał, z Winampa 2.65 skoro jest już 5.x?

Może i twoje gry i programy obsługuje wszystkie, ale są inni którzy instalują różne programy, może i nawet nierozwijane już - i to one nie zadziałają.

Korzystam w domu z windows 7 RC i w zasadzie nie mam się do czego doczepić. Więc śmiało możesz instalować, poza tym jak sam nie sprawdzisz, to się nie przekonasz, co dla innych może być super, tobie może kompletnie nie pasować i na odwrót.