Windows 7 RC - zalecana prędkość wypalania obrazu .iso?

Witam,

pobrałem obraz .iso Windows 7 RC z serwera Microsoftu i chciałem się zapytać z jaką prędkością powinno się wypalać OS (a także instalki oprogramowania, dane)? Alcohol 120% proponuje mi MAX prędkość zapisu, ale mam przeczucie, że nie jest to wskazane rozwiązanie. Ustawić możliwie najmniejszą?

Pozdrawiam.

Połową możliwości płyty.

im wolniej tym lepiej, ja najczęściej nagrywam z prędkością 8x

a ja nagrałem mojego sevena z max. prędkością i wszystko jest OK. Zawsze tak robie i nie ma żadnych problemów z systemami :slight_smile:

najlepiej 4x

Daj tej płycie troche czasu i ustaw ją na minimum. To trochę zajmie lecz jakiekolwiek szanse na błędy będą zminimalizowane :slight_smile:

ja zawsze ustawiam 3/4 maksymalnej prędkości i jakoś wszystko sie normlanie nagrywa

ja wypalałem 8x (kiedy płyta pozwalała na 16x) i wszystko się instalowało bez najmniejszych problemów

Najbezpieczniejsze i najtrwalsze prędkości to x4 lub x8. No i to zależy jaki nośnik masz, najlepsze to Verbatim i TDK, najgorsze to no-name, Esperansa, Platinium za to Średni poziom to Sony, Phillips, LG, Samsung.

Tysiąc ludzi - tysiąc prędkości wypalania.

Odsyłam na stronkę cdrinfo.pl

Najgorsze to Verbatim ,TDK ,No-Name,Esperanza,Platinum

Najlepsze to Sony , Phillips

LG i Samsung ?? oni chyba nie produkują płyt

Na necie gdzieś była tabela porównawcza płyt,które są dobre,najlepsze i złe

Hm… koleś w Vobisie mówił, że Verbatimy najlepsze. A może to dla tego, że najdroższe…

**********************************************. Wypalam od lat, Verbatim i TDK mają najlepszą jakość, wytrzymałość no i posiadają najdłuższy staż na rynku. Co do Sony i Phillips to oni produkują dobry sprzęt ale napędy dyskietek i płyty mają słabe. Dla twojej wiadomości Samsung i LG też produkują płyty.

Ślązacy nie plotą głupot,poza tym widzę,że nie znasz Regulaminu,bo w regulaminie pisze wyraźnie ,że nie można obrażać innych użytkowników

Ja używałem płytek Verbatim i niestety raz dobrze się nagrywają a raz źle,a TDK to taka sama hała jak Hawk i Tescowe płytki

Sony i Phillips mają dobre płytki nagrywam od dłuższego czasu i ani razu mnie nie zawiodły.Szkoda,że nie pamiętam na jakiej stronie była ta tabela z płytami.Każdy producent i rodzaj płyty był opisany,który dobry a który zły

Właśnie, że Verbatim i TDK to jedne z najlepszych płyt z jakimi miałem styczność. Sony też dobre. Ale nie porównuj no-name’ów do TDK czy verbatima bo to bzdura.

RMK_99 , proponuje przeprosić za to zdanie, brak słów.

Verbatim i TDK najlepsze, w tej kwestii żadna dyskusja nie ma sensu.

a ja chce nagrać to w nero

co mam wybrać zeby normalnie botowało płytke?

prosze o pomoc.

wypal obraz płyty

ok dzieki bardzo :wink: