Windows 7 resetuje się na ekranie ładowania

Kupiłem nowy komputer i przełożyłem mój dysk twardy z innego komputera, problem polega na tym, że gdy zaczyna się ładowanie Windowsa komputer zawiesza się i resetuje automatycznie. Potem mam do wyboru opcje “Uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia (zalecanie)” lub “Uruchom system Windows normalnie” żadna z opcji nic nie daje. Na starym PC wszystko działa normalnie.

 

(gdyby post był w złej kategorii przepraszam, ale nie wiem, do czego mam zaliczyć ten problem)

Przełożyłeś dysk z zainstalowanym systemem na innym komputerze do nowego komputera?

 

To się prawie zawsze w ten sposób kończy, ponieważ system podczas instalacji niejako dostosowuje ustawienia i sterowniki pod konkretny sprzęt.

 

Zainstaluj system ponownie na nowym komputerze. 

ok jak mi przyjdzie (zamówiłem wczoraj) win 7 to na pewno zainstaluje, ale to zadziała tak na 80%?

Przed instalacją spróbuj uruchomić naprawianie systemu Windows. Ostatnio w komputerze zmieniałem na raz kartę graficzną, procesor i płytę główną. Windows uruchomił narzędzie naprawiania i dostosował się do nowych podzespołów bez problemu.

Narzędzie naprawiania nie zawsze pomaga. Poza tym trwa to miemal tyle samo, co świeża instalacja. Na koniec, tak czy inaczej będzie musiał usunąć stare sterowniki i zainstalować nowe. 

 

Świeżo postawiony system na nowym sprzęcie to jest zawsze najlepsza opcja. 

Przy przenosinach na nowy komputer dobrze jest użyć narzędzia sysprep.