Windows 7 resetuje się na ekranie ładowania

(Loxein) #1

Kupiłem nowy komputer i przełożyłem mój dysk twardy z innego komputera, problem polega na tym, że gdy zaczyna się ładowanie Windowsa komputer zawiesza się i resetuje automatycznie. Potem mam do wyboru opcje "Uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia (zalecanie)" lub "Uruchom system Windows normalnie" żadna z opcji nic nie daje. Na starym PC wszystko działa normalnie.

(gdyby post był w złej kategorii przepraszam, ale nie wiem, do czego mam zaliczyć ten problem)

(Odyniec_Stary) #2

Przełożyłeś dysk z zainstalowanym systemem na innym komputerze do nowego komputera?

To się prawie zawsze w ten sposób kończy, ponieważ system podczas instalacji niejako dostosowuje ustawienia i sterowniki pod konkretny sprzęt.

Zainstaluj system ponownie na nowym komputerze. 

(Loxein) #3

ok jak mi przyjdzie (zamówiłem wczoraj) win 7 to na pewno zainstaluje, ale to zadziała tak na 80%?

(LonngerM) #4

Przed instalacją spróbuj uruchomić naprawianie systemu Windows. Ostatnio w komputerze zmieniałem na raz kartę graficzną, procesor i płytę główną. Windows uruchomił narzędzie naprawiania i dostosował się do nowych podzespołów bez problemu.

(Odyniec_Stary) #5

Narzędzie naprawiania nie zawsze pomaga. Poza tym trwa to miemal tyle samo, co świeża instalacja. Na koniec, tak czy inaczej będzie musiał usunąć stare sterowniki i zainstalować nowe. 

Świeżo postawiony system na nowym sprzęcie to jest zawsze najlepsza opcja. 

(kuba3351) #6

Przy przenosinach na nowy komputer dobrze jest użyć narzędzia sysprep.