Windows 7 RTM - czy można aktywować do wersji pełnej?

Ej mam pytanie czy RTM to ta wersja która bedzie sprzedawana i czy we właściwościach systemu będzie napisane “komplikacja 7600” w wersji która będzie sprzedawana?

Sam się przekonaj

Nierozumiem :confused:

Można jeśniej?

Tak, Windows 7 RTM trafi na półki sklepowe i będzie to build 6.1.7600

Aha… Wielkie dzięki

Nie chciało mi się zakładać nowego teamtu i popiąlęm się pod ten no i dobrze że go nie skasowali

Teraz już mogą :slight_smile:

O ludzie Win 7 ma oznaczenie NT 6.1 bo bazuje na mocno zmodyfikowanym jądrze Vista NT 6.0 , ba tak samo było z 2003/XP x64 NT 5.2 który bazował na zmodyfikowanym jądrze XP NT 5.1 a XP bazował na zmodyfikowanym jądrze 2000 NT 5.0. Czyli w skrócie NT 5.0 i NT 6.0 to systemy bazujące na całkowicie nowym jądrze a NT 5.1 , NT 5.2 , NT 6.1 to systemy bazujące na zmodyfikowanym starszym jądrze tzw. odgrzewany kotlet. MS na początku chciał dać nowe jądro do Win 7 (oznaczenie NT 7.0) ale zmienił zdanie i postanowił Win 7 zbudować na jądrze NT 6.1 . Czyli NT 6.2 lub NT 7.0 to Windows 8.

hmmm raczej tak

tak, a wersja systen=mu to NT 6.1 ponieważ Seven ma zoptymalizowane jądro Visty (Vista ma NT 6.0,NT Seven 6.1) i tyle :slight_smile:

Windows 7 jest oznaczony nazwą kodową “Windows NT 6.1”. Oznaczenie to ma na celu zwiększenie kompatybilności programów napisanych na poprzednie wersje systemu z Windows 7. Microsoft argumentuje, że wiele programów sprawdza, czy numer wersji mieści się w pewnym przedziale i mogą się one nie uruchomić, jeśli liczba ta będzie za duża, mimo, iż sam program działałby poprawnie w nowym środowisku. Firma zaprzecza też, aby oznaczało to, że system ten nie różni się znacząco od Windows Vista (oznaczonego numerem “6.0”).

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Windows XP. Windows 2000 oznaczony był numerem 5.0, a XP, mimo poważnych zmian, wydany został “tylko” jako wersja 5.1.

Wiki

No dobra to powiedźcie mi jak to jest z tym:

Na RTM ten co został udostępniona w MSDN(AA)/TechNet mam na

([HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion])

BuildLab - 7600.win7_rtm.090713-1255

BuildLabEx - 7600.16385.amd64fre.win7_rtm.090713-1255

Po czym zainstalowałem “Offline Updates Pack 7600.20510” co dało mi:

BuildLab - 7600.win7_ldr.090819-1503

BuildLabEx - 7600.20510.amd64fre.win7_ldr.090819-1503

  1. W końcu jaki build to finalny dla W7?

  2. Czemu tych updatów nie ma oficjalnie w Windows Update?

Finałowa wersja to 7600.16385, ale poprawki zmieniają numerację buildu. Jest to normalne. Aktualizacji nie ma w Windows Update, bo pochodzą z wycieku od Rosjan.

Z tym wyciekiem to wiem. Chodziło mi tez o tego oficjalnego builda i tą dziwna zmianę nazwy “…win7_rtm…”, “…win7_ldr…”

Bo taka jest metodologia aktualizacji Microsoftu. Niektórym po zainstalowaniu nieoficjalnych aktualizacji jako build pokazał się Windows 7 Service Pack 2 (tak, wyobraź sobie schizę…). Wszystkie poprawki (nie licząc testowych i fejków) pojawią się po premierze w Windows Update.