Windows 7 RTM - czy można aktywować do wersji pełnej?

Czy jako subskrybent MSDN i Software Assurance będę mógł aktywować aktualnie zainstalowany Windows 7 Pro RTM do wersji pełnej, bez konieczności przeinstalowywania systemu? Kontaktowałem się z Microsoftem, ale oni tylko mówią ze ZALECAJĄ “czysta” instalacje systemu.

Dzięki z góry za pomoc!

Pawel

Nie można czeka cię nowa instalka systemu

Co masz na myśli?

Wpisanie klucza z kopii którą kupisz?

Jeżeli tak to odpowiedź brzmi tak - rtm to pełna wersja, a klucze są tak czy siak weryfikowane via serwer online.

Dokładnie! A żeby bardziej uściślić, to chodzi mi o wpisanie klucza z MSDN jak już je dostane. Czyli generalnie zmiana klucza produktu zmieni jego status z TRIAL na pełną wersje, tak?

A jak to się ma do wersji systemu? Myślałem ze siódemka to będzie BUILD 7.X a póki co to RTM jest oznaczony numerem 6.1. Wydawało mi się ze 7 to kolejny produkt z rodziny NT?

Dzięki za szybkie odpowiedzi!

Przecież wersja RTM na MSDN niczym się nie różni od tej wersji, która będzie sprzedawana w dniu 22 października. Poza tym RTM z MSDN to nie jest żaden trial. Zobacz sobie do informacji o systemie

Nie różni się niczym od RTM dostępnego publicznie. Jedyna różnica to podejrzewam klucz produktu? Byłbym wdzięczny jakbyś mógł podpowiedzieć gdzie w 7demce jest informacja oznajmiająca czy jest wersja TRIAL czy FULL.

Dzięki,

Pawel

RTM do jest pełna wersja :o

RTM to wersja finalna:P niczego jej nie brakuje

Nie będzie przecież nowszej, ona będzie sprzedawana w sklepach a my już ją mamy :lol:

Menu start/uruchom/winver

Watermark w prawym rogu.

Status aktywacji i nr. buildu sprawdzisz poleceniem: slmgr -dlv

Nie ma żadnej różnicy, rtm przyjmie każdy klucz: mak, oem, retail, tak samo wersja sklepowa.

Już od dawna nie ma watermarka, od jednego z buildów wersji beta

To dziwne, bo nawet rc (czyli wersja która już wyszła ze stadium beta) miał watermarka :slight_smile:

Wersja RC to zupełnie co innego. To publiczny build dostępny dla każdego a ja piszę o wersjach dla betasterów. Poza tym RC nie wyszła poza wersję beta. Coś Ci się pomyliło

Powoli, powoli… :slight_smile:

Ja wiem ze kod RTM nie zostanie już zmieniony, ale mimo to aktualnie dostępna wersja RTM ma licencje na kilka miesięcy i moje pytanie było czy ta wersje mogę aktywować do pełnej bez ponownej instalacji.

Rozumiem ze klucz z MSDN nie ma takowych ograniczeń, tak? Czy jest możliwość to sprawdzić? Czy treść z winver rożni się w RTM z MSDN od tej dostępnej publicznie?

Zapytam jeszcze raz, jeżeli Windows 7 został ukończony i jest to kolejny produkt z rodziny NT, dlaczego wersja systemu ma numer 6.1?

Dzieki,

Pawel

Oczywiście, że rc to nie publiczny build. Został on tylko dobrowolnie udostępniony przez microsoft dla userów, wersji rc były dwie albo trzy przed rtm, tylko pierwsza została upubliczniona, pozostałe latały po warezach.

Mylisz pojęcia, nie ma czegoś takiego jak beta rc, albo produkt wychodzi ze stadium beta i wchodzi w rc (kandydat do wydania) albo nie.

==

Wersja rtm nie ma żadnej licencji, nie ma timebomby. Masz 30dni na wpisanie klucza i wsio, możesz ten okres wydłużyć do 120dni poprzez polecenie rearm.

Klucz z msdn to to samo co klucz z pudełka, ma limit aktywacji.

A 6.1 jest dlatego, bo tak postanowił microsoft.

Ok, dzięki! Miałem pełną wersje systemu i o tym nie wiedziałem! :slight_smile: Czyli co 2-godzinne restarty dotyczyły wersji RC?

A wiesz do kiedy jest wsparcie techniczne dla RTM? 2015?

Dzięki,

Pawel

Niczego nie mylę. Nigdzie nie twierdziłem, że RC to beta. Po wersji RC pojawiło się przynajmniej kilka buildów beta a z jednego z nich MS wyrzucił watermarka. Kto jest zarejestrowany na Microsoft Connect to wie

Wersja RC dostępna publicznie była tylko jedna

Dodane mniej niż minutę temu

Dotyczą, ale dopiero po marcu 2010

Mylisz, mylisz. Nie może wyjść build beta jeżeli produkt jest w fazie rozwoju rc.

RC to produkt prawie że finalny, jeżeli nie znajdzie się żaden błąd to kod jest mrożony i build rc staje się buildem rtm. W przypadku w7 były dwa albo trzy buildy rc, bo zawsze znajdowali jakieś luki.

Cała ta pyskówka zaczęła się od tego, że napisałeś:

>Już od dawna nie ma watermarka, od jednego z buildów wersji beta

Co jest bzdurą, bo każdy beta build miał watermarka. Jeżeli się mylę, rzuć numerkiem który nie miał watermarka, chętnie sprawdzę.

W celu rozwiania wątpliwości:

Milestone 1

Build 6.1.6519.1

Build 6.1.6574.1

Milestone 2

Build 6.1.6589.1.winmain_win7m2.080420-1634

Milestone 3

Build 6780

Pre-Beta

Build 6801

Build 6933.winmain.081020-1842

Build 6936

Build 6948

Build 6956

BETA

Build 7000.winmain_win7beta.081212-1400 - wersja udostępniona publicznie przez Microsoft (1 lipca 2009 system zaczął się restartować co 2h, natomiast 1 sierpnia 2009 stracił ważność; obecność timebomb & watemarka)

Pre-RC

Build 7022

Build 7048

Build 7057

Build 7068

Build 7077 ( RC Escrow )

RC

Build 7100.0.winmain_win7rc.090421-1700 - wersja udostępniona publicznie przez Microsoft (1 marca 2010 system zacznie się restartować co 2h, natomiast 1 czerwca 2010 straci ważność; obecność timebomb & watemarka)

Pre-RTM

Build 7106

Build 7127

Build 7137

Build 7201

Build 7229

Build 7231

Build 7232 - tapeta z rybką Betta znaną z wersji Beta oraz RC zostaje zastąpiona motywem z logiem Windows

Build 7260 - linia robocza RTM (znika timebomb oraz watemark!)

Build 7264

Build 7600.16384

RTM - wersja finalna

7600.16385.win7_rtm.090713-1255 - została udostępniona w MSDN(AA)/TechNet oraz trafi 22 października na sklepowe półki.

Linia robocza Service Pack 1

Build 7138.0.winmain_sp.090523-2200

Build 7227.0.winmain_sp.090602-2110

Build 7230.0.winmain_sp.090607-2000

Brak dalszych informacji.

Mam nadzieję, że rozjaśniłem sytuację. Oczywiście to nie wszystkie Build’y, wymieniłem ważniejsze.