Windows 7 SAM aktualizuje Firefoxa


(Przemekgr) #1

Niektórzy zapewne zorientowali sie że od Firefoxa v.29 zmienił sie układ pasków wyświetlnia (pasek narzędzi nawigacyjnych i zniknął pasek menu). Dlatego specjalnie zostałem na wersji 28.


(CrisPL) #2

Przy zakładkach dajesz prawy-> “pasek menu” i masz po staremu więc nie wiem po co tak kombinujesz.


(Przemekgr) #3

 to nie jest jedyna zmiana firefoxa

 

Chcę zostać przy starej wersji.

Problem w tym ze lisek zaczął działać jaK Microsofi i ma w poważaniu swoich użytkowników. Nie da sie przywrócić starego wyglądu firefoxa. Jest niby jeden sposób ale po nim lisek zaczyna wariować.


(roobal) #4

Z tego co pamiętam, FF zmienił wygląd od wersji 29 i to radykalnie. Jeśli masz wersję 28, to powinieneś mieć stary wygląd. Jeśli chcesz mieć naprawdę starszą wersję, to zainstaluj sobie LTS, z tego co pamiętam to wersja 24 jest ESR (wydanie z rozszerzonym wsparciem).


(Bogdan_G) #5

Na XP pewnie masz poprawnie ustawiony FF28, że się nie aktualizuje sam. Na win 7 jest tak samo. Pobierasz instalator wersji 28. Uruchamiasz. opcje instalowania użytkownika. Koniecznie odznaczasz usługę utrzymania. Potem dalej i klikasz na aktualizuj. Odznaczasz uruchomienie Firefoxa po zainstalowaniu.

Sprawdzasz, czy na win 7 nie jest zainstalowany program maintenance service. Jeśli tak, to odinstalowujesz, bo to aktualizer Forefoxa. Potem uruchamiasz Firefoxa i z prędkością łapania pcheł klikasz w opcje, zaawansowane, aktualizacje - zaznaczasz - Nigdy nie sprawdzaj dostępności aktualizacji. Niżej odznaczasz aktualizacje wyszukiwarki, bo to zbyteczne. Klikasz na dole w OK i tyle.

Po tym zabiegu, niezależnie od systemu, Firefox nie ma prawa się aktualizować.

 

Na tej stronie jest m.in polecany Firefox 24 ESR - wybrać win 32, potem pl/, potem kliknąć w pobranie setupa. Przynajmniej polska wersja. http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/

 

No i wrzuciłem FF z tego linka. Odznaczona usługa utrzymania i odznaczone aktualizacje. Nawet zalogowania zostały i wszytko. Dałem ulubionego tab mix plusa i wygląda to tak:  http://prntscr.com/4gf7vm


(Xemidra) #6

Wyłączenie aktualizacji przeglądarki do niesamowite ryzyko bezpieczeństwa.

Nowsze wersje to nie tylko nowe interfejsy czy funkcje a głównie poprawki bezpieczeństwa. Kiedyś możesz się mocno sparzyć na usilnym trzymaniu starej wersji przeglądarki. 


(bart86) #7

odradzam trzymanie starszej wersji, przecież im dale jwstecz tym wiecej luk w przeglądarce a efekt o który chodzi koledze mozna osiągnąć usatwieniami o dodatkami d oprzeglądarki

sami sobie zostawiajcie na komputerach dziurawe oprogramowanie i chodujcie wirusy a nie innym to wciskacie, aż wstyd

 

przykładowe dodatki do firefoxa

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/classic-compact/

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/cutemenus2/?src=search

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/flatstyle/?src=search

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/classicthemerestorer/?src=search


(Przemekgr) #8

Wypróbuje te dodatkibart86 i zobaczę co będzie.

Zerknę też na te “maintenance service”.

Generalnie to bardzo dziwne że Windows SAM aktualizuje Firefoxa BEZ dostępu do sieci.

Tak jakby miał już w sobie aktualizację do niego. Wiem że wersja Ultimate jest rozszerzona i posiada w sobie różne sterowniki ale że aż tak?

 

 Classic Compact 25.0 niestety nie działa pod ff v.31 ale znalazłem Classic Theme Restorer 1.2.3 któremu do szczęścia brakuje zmiany usytuowania przycisków następna/poprzednia strona.

 

Pytanie: Wiecie może jak zamienić miejscami pasek kart i pasek zakładek?

 

8MiDdht.jpg