Windows 7 sie zawiesza i zamiast myszki klepsydra


(Alexcasianov) #1

Witam!

Mój PC uruchamia się bez żadnego problemu. Natomiast kiedy pojawia się już pulpit ciągle obraca się kółko klepsydry, nie mogę otworzyć żadnego folderu, uruchomić żadnego programu, a ni wejść do menu START.

Próbowałem przywrócić system z ostatniej aktualizacji,ale okazało się, że mój system nie prowadzi zapisywania danych i przywrócenie jest niemożliwe.

W czym może być problem i jak można to naprawić?


(Erin32) #2

Ja tak miałam pół roku temu - niestety, lapek musiał pojechać do serwisu, w celu wymiany dysku twardego.

Jeśli uda Ci się odpalić kompa w trybie awaryjnym, może skopiujesz dane.


(altunyo) #3

Może być jak wyżej. W pierwszej kolejności zabezpiecz wszystkie ważne dane zgromadzone na dysku na zewnętrzny napęd. Użyj do tego celu zewnętrznego systemu odpalanego z płyty lub z pena, np. Knoppix (Unikniesz uporczywego wieszania się systemu w czasie kopiowania). Następnie w trybie awaryjnym sprawdź kondycję dysku programem “HD Tune”. Jeżeli przy skanowaniu dokładnym pojawią się uszkodzone sektory rozważ co się opłaca. Ja w tej sytuacji wymieniam dysk.


(Alexcasianov) #4

Dzieki! Ale normalnie wszystko na pulpicie mam,wszystkie progi i foldery. Wlasciwie okazalo sie, ze moge korzystac z kompa przez jakies 10 sekund, po czym myszka staje sie klepsydra i juz na nic nie moge kliknac. Moze jednak to nie jest kwestia dysku? Moze cos z karta? A ten HD Tune moge zainstalowac w trybie awaryjnym?


(falcon89) #5

Tak, podaj smart dysku (HD Tune zakładka Health).

Wstaw logi OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741


(Alexcasianov) #6

Tu są moje raporty

OTL http://www.wklej.org/id/1013643/

EXTRAS http://www.wklej.org/id/1013649/

HD Tune nie wykrył żadnego uszkodzonego sektora.Więc w czym może być problem?


(altunyo) #7

Trochę po czasie. Ale:

Rozstrzygają logi. Problem jest w systemie- z czymś walczy. Upewnij się, że masz dokumenty legalizujące system i telefon do Microsoftu. Dyżurujący informatyk krok po kroku pomoże zdiagnozować i rozwiązać problem.