Windows 7 spowalnia internet

Witam

Od pewnego czasu przerzuciłem się na system operacyjny z Windows Xp Professional na Windows 7 Ultimate. Kiedy miałem Xp z moim internetem było wszystko ok, ładnie wszystko śmigało, nic nie spowalniało , ping w grze około 30. Jednak po wgraniu 7 wszystko dziwnie muli , w gry nie da się grać chodzi mi głównie o CS 1.6(ping około 200). Czy ilość pamięci ram może mieć coś z tym wspólnego? , bo niestety mam tylko 1 GB DRR, czy może Windows nie zgrywa się z kartą sieciową ?. Moja karta sieciowa to Karta Fast Ethernet zgodna z VIA Rhine II. Ponowne wgranie systemu Windows 7 nic nie pomaga, a po wgraniu xp wyskakuję mi jakiś dziwny błąd. :frowning:

Proszę o pomoc :frowning:

Przydało by się abyś dokupił więcej pamięci RAM.

Raczej kupienie ramu nic nie pomoze ale sie ci przyda, radze zaistalowac jakies nowe sterowniki do karty sieciowej i zoptymalizowac windowsa. Są tez rózne komendy na zmieniejszenie pingu w csie.

Nowe stery nic nie pomagają… ;/ to raczej wina pamięci ram nie jest, bo kumpel ma 3gb i ma ten sam problem… może macie jakieś inne pomysły ? :frowning:

Racja. Mam ten sam problem. Gdy sprawdzam szybkość łącza na speedtest.net prędkość wariuje. Mam 10Mbit neta, a prędkość jest różna podczas testu. O dziwo na lapku mam XP i tam jest wszystko oka.

Miałem ten sam problem, i jakoś udało mi się rozwiązać :slight_smile: poprzednio miałem wersje RC ściągnięta z M$, potem RTM z torrentów, sumy kontrolne były ok wiec niby wszystko ok, wcześniej mi wszystko smigało, ale po jakimś czasie po którejś instalacji coś się sypnęło i u mnie i na laptopie mojej dziewczyny, na systemach innych niz win7 wszystko śmigało idealnie, a na 7 blokował się net, tzn. zaciągnąłem czasami 10% czasami 70% i wszystko stawało, stronki przestawały się ładować ,gry sieciowe nie odpalały się, ale pingi szły ok, w tym samym czasie na lapku z Xp wszystko działało, moje rozwiązanie, kompletny format łącznie z naprawianiem MBR, zmiana karty sieciowej ze zintegrowanej na PCI i ściągniecie innej wersji tym razem MSDN i o dziwo zaczęło wszystko działać, dziś zakupiłem oryginała ale jeszcze nie instalowałem, wiec trzymam kciuki że wszystko będzie ok na bieżącej konfiguracji, bo nie chciał bym nowego zakupu odłożyć na półkę :slight_smile:

Pierwsza sprawa to ilość RAM 1Gb to dosyć mało jeszcze na wersje Ultimate.założe się że tych dodatkowych programów/usług w 80% nie użuwasz(Home Premium w zupełności wystarcza) Ultimate ma bardzo dużo i jeszcze więcej usług nie potrzebnych które działają w tle i zabieraja RAM. Więc z optymalizuj tego windowsa lub jak masz możliwość to przeżuć się na Home Premium.

-Dxdiag (uruchamianie): Powyłączaj zbędne programy uruchamiane razem z komputerem

-services.msc: Tu wyłącz usługi które działają w tle(jakie usługi wyłączyć znajdziesz na Google,YouTube)

-Najnowsze Sterowniki

-Przeczyść Odkurzaczem,Ccleaner

-Defragmentacja

-Restart

Powinno pomóc