Windows 7 Starter a Windows 7 Home Premium [użycie klucza]

(Wojciik) #1

Witam, czy jest dozwolone użycie klucza do Windows 7 Starter do Windows 7 Home Premium po wcześniejszym zrobieniu Windows Anytime Upgrade z tych systemów. A muszę sformatować system bo już jest trochę zaśmiecony i muli. A wole sformatować niż czyścić. Nośnik z Windows 7 Home Premium OEM mam ale z innym kluczem a nie wiem czy ten co mam do 7 Starter pójdzie, bo mam taki na spodzie netbooka.

(Xemidra) #2

Aby zrobić Windows Anytime Upgrade potrzebujesz klucza uaktualnienia, który musisz zakupić. Nie możesz użyć klucza od Startera.

(lazlow87) #3

Klucz nie zadziała ale nie wiem czy to dobry pomysł robić upgrade przy netbooku chyba że masz dużo ramy np. 4gb. Lecz nie wiem jak procesor sobie poradzi.

(Mateusz Ochlik) #4

W netbooku najczęściej nie zainstalujesz więcej niż 2GB pamięci RAM - pamiętaj, że jest to sprzęt do podstawowych zadań, ale wyższe wersje systemu Windows 7 chodzą naprawdę ładnie na netbookach, z tym, że cena uaktualnienia jest dużą częścią samego netbook. Tak więc, moim zdaniem niepotrzebny jest taki upgrade.

Zdecydowanie polecam - jeśli chcesz poprawić wydajność netbooka - zainstalować czystą wersję systemu Windows 7 Starter, instalacje Win7 w każdej wersji znajdziesz bez problemu :slight_smile: