Windows 7 Starter - Asus EEEPC

Witam.

Dawno dawno temu kupiłem w stanach Asusa EEE PC. Postanowiłem, że zainstaluję nowy system zeby nie mulił az tak, poniewaz oprogramowanie asusowe mnie dobija.

Czy jesli mam klucz do W7 Starter moze przy uzyciu tego klucza zainstalowac np wersje HP? Czy tylko i wylacznie Starter?

Czy przy zainstalowaniu nowego systemu, i uzyciu klucza ktory jest napisany na naklejce pod netbookiem nie bede mial problemów z windows update?

Tylko i wyłącznie starter, nawet z torrentów ale tylko starter. Nośnik nie ma znaczenia, potem aktywacja i aktualizacja powinna śmigać.

A jak ma się sprawa zainstalowania pozniej sterownikow? Bo nie mam zielonego pojecia gdzie ich szulasz i jak zainstalowac sterowniki od touch pada skoro nie bedzie dziala myszka?

Na stronie asusa wchodzisz w produlty szukasz swojego laptopa i potem masz zakładkę download i tam masz wszystkie sterowniki

Nie martw się o to, Windows 7 ma zintegrowane sterowniki do touchpada. Oczywiście lepiej będzie, jak zainstalujesz te rekomendowane przez producenta.

Wszystko dostępne na stronie ASUS-a. Pozdrawiam

Sterowników standardowo szuka się na stronie producenta, w Twoim przypadku będzie to konkretnie ta strona (musisz tylko określić do jakiego sprzętu i systemu chcesz pobrać oprogramowanie/sterowniki).

Touchpad teoretycznie powinien działać na standardowych sterownikach systemu (sterowniki producenta mają przeważnie za zadanie rozbudowywać jego funkcjonalność, np. o możliwość przewijania w pionie/poziomie), a już z większą pewnością mysz na USB (chyba że jest jakaś specyficzna i do podstawowego działania jednak potrzebuje oprogramowania producenta ;)).

PS. Ogólna “zasada” mówi, że sterowniki do sprzętu należy pobrać przed instalacją/reinstalacją systemu (czasem mogą być problemy z obsługą sieci przez świeży system). Dzięki temu można od razu instalować możliwie najnowsze (na dołączanych płytach są przeważnie “przeterminowane”), również przy pomocy jedynie samej klawiatury :wink: (choć może być to uciążliwe w jakimś stopniu, ale system da się obsługiwać za pomocą klawiszy).

Junkebostr ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.