Windows 7 Starter - bardzo wolna praca laptopa

Witam, od jakiegoś czasu komputer strasznie spowolnił. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale pamieć fizyczna 80% w tym 54 procesy.

Defragmentowałem, spybot cos znalazl ale usunął, antivirus avast. Moze ktoś poratuje i obejdzie sie bez formatu? pozdrawiam

 

Trudno doradzić coś poza formatem bo klient kupując laptopa otrzymuje system z dodatkami od producenta. Wśród nich znaleźć można przykładowo programy do zarządzania sieciami Wi-Fi, aplikacje do zarządzania klawiszami funkcyjnymi, narzędzia do zarządzania energią oraz mnóstwo oprogramowania stanowiącego alternatywę dla funkcjonalności wbudowanych w Windows. Opisałem to w tym temacie: https://forum.dobreprogramy.pl/zmiana-systemu-preinstalowanego-na-czysty-windows-413612t.html

Zawsze możesz spróbować / sprawdzić:

  • czy dysk twardy nie jest uszkodzony -  używając np. CrystalDiskInfo

  • jakie programy są uruchamiane przy starcie i ograniczyć ich ilość wyłączając niepotrzebne - poprzez start - w pole wyszukiwania wpisz MSCONFIG i przejdź na zakładkę Uruchamianie

  • przeczyszczenie dysku ze zbędnych danych - używając CCleanera, który zaproponuje rzeczy do usunięcia

  • usunąć niepotrzebne oprogramowanie poprzez aplet Programy  i funkcje - odinstaluj w Panelu Sterowania

Dziękuje, coś jeszcze sam pokombinuje