Windows 7 starter - plik instalacyjny

Witam,

Mamy netbooka toshiba nb250. Musimy przeinstalować system - Windows 7 starter. Problem jest taki, że nie utworzyliśmy recovery?

Czy ma ktoś taki system? Chyba poza ręczną instalajcą - system + sterowniki - nic nam nie pozostało.

PS

Toshiba sprzedaje recovery za 34 euro, w sumie dużo i trzeba czekać około 1 tydzień.

Partycja odzyskiwania systemu Windows 7 (Recovery) znajduję się na dysku twardym tego netbooka, no chyba że usuneliście tą partycję, to wtedy nie pozostaje nic innego jak zakup tej płytki recovery od Toshiby.

Partycja nie została usunięta. Jak zadzwoniłem do toshiby, to stwierdzili, że wcześniej trzeba stworzyć takie recovery (kopia zapasowa).

Czy wiesz jak wymusić start instalacji z drugiej partycji?

Nie trzeba tylko się zaleca. Dla swojego bezpieczeństwa gdyby dysk padł lub nieostrożny użytkownik usunie tą partycję z dysku, ale można się obyć bez wykonywania kopii na płytkach.

Co na ten temat napisano w instrukcji obsługi? Prawdopodobnie po włączeniu komputera, na ekranie pojawia się też informacja jaką kombinacją klawiszy można załączyć recorvery.

Podczas startu naciskaj F10 jak nie wskoczy erecovery to F11 będziesz miał do wy boru przywrócenie systemu lub format i nowy fabryczny system gdzie wybierasz język polski region polski oraz klawiature polską programisty.

A więc tak. F11 nie działa, ale po naciśnieciu F10 mam takie okno:

Edytuj opcję rozruchu systemu Windows: Windows 7

ścieżka: \windows\system32\winload.exe

Partycja: 2

Dysk twardy: f80 *******

[ /NOEXECUTE=OPTIN

Czy można z tej komendy wymusić recovery? :smiley:

Dodane 15.12.2010 (Śr) 15:36

Nikt nie ma pomysłu? :))

Właśnie dziś w swojej toszce nb250 instalowałem winde xp ,bo ten 7 starter przy 2gb ramu nawet muli. Ale orientowałem ,się jak przywrócić 7 w razie czego. Więc po prostu przy starcie naciskasz f8 i włącza się tryb awaryjny i tam też jest opcja naprawy systemu czy jakoś tak i to z tej ukrytej partycji przywraca system. Pozdrawiam :slight_smile:

Niestety - jeżeli nie wykonałeś recovery zadzwoń do nas - my sprzedamy ci za 34 euro recovery na nośniku.

Ciekawe jakim nośniku, jak nie ma CD :).