Windows 7 Starter - pytanie

Witam.

Chce kupić sobie netbooka z Windows 7 Starter. Czy różni się Starter od Home Premium czy Proffesional? Czy wystarczy mi Starter do GG, Internet, Skype, oglądanie filmów?

http://www.dobreprogramy.pl/Edycje-syst … 11428.html

Wystarczy! Używam te aplikacje od dwóch lat na netbooku eMachines.

Windows 7 Starter to nadal Windows 7 z tą różnicą, że nie posiada kilku funkcji.

Można na nim normalnie pracować.

P.S Którego netbooka masz na oku ?

Windows 7 Starter w porównaniu do Windows 7 Home Premium/Professional/Ultimate:

  • brak interfejsu aero

  • brak Windows Media Center

  • występuje tylko w wersji x86

  • nie ma opcji personalizacji (zmiana domyślnego wyglądu okien, zmiana tapety)

  • nie można stworzyć grupy domowej (ale można dołączyć do istniejącej grupy domowej)

  • nie można dołączyć do domeny (opcja dostępna tylko dla wersji Professional, Ultimate, Enterprise)

  • nie ma dostępu do zasad grupy (polecenie gpedit.msc ) (opcja dostępna tylko dla wersji Professional, Ultimate, Enterprise)

  • brak dostępu do zaawansowanych możliwości konsoli mmc

  • ograniczona ilość dostępnych usług systemowych

  • brak szyfrowania BitLocker (opcja dostępna tylko dla wersji Ultimate, Enterprise)

  • brak trybu Windows XP Mode (opcja dostępna tylko dla wersji Professional, Ultimate, Enterprise)

  • brak kodeków DVD. Nie ma sposobu na odtworzenie filmów na DVD w Windows Media Player 11. Rozwiązaniem jest instalacja i używanie VLC do odtwarzania filmów DVD.

Po za tymi ograniczeniami to pełnoprawny Windows. Posiadam i sobie chwalę, Windows 7 Home Premium aktualnie uznaję za zbędny. Czekam na premierę Windows 8 :lol:

HP MINI 210-3003ew <-- tego netbooka mam na oku. :wink:

Sprzęt wydaje się w porządku. Nie myślałeś o czymś z AMD w środku ? Mają świetne układy graficzne. Sam właśnie piszę z takiego netbooka (Toshiba NB550D) i filmy w FullHD otwiera i pograć w fajne gry też można.

A ja mam mieszane uczucia jeśli chodzi o windows 7 starter na netbooka. Posiadam asusa 1001 pxd i 7 na nim strasznie się ślimaczyła. Za to xp to już miód cud i orzeszki czyli hula aż miło.Również Ubuntu biło na głowę windows 7 starter. Wiem, że może być problem ze zdobyciem xp czy sterowników ale według mnie o wiele lepiej sprawuję się na netbooku xp niż 7.

Fakt sam się nie raz zastanawiam nad wgraniem XP ale nie mam sterowników i wszystkie urządzenia nie mają problemu z Win7. Po za tym jestem przyzwyczajony do tego systemu. Problem z prędkością Win7 Starter może też być spowodowany ogromem zbędnego oprogramowania od producenta. Ja pierwsze co zrobiłem to wgrałem czystą wersję systemu. Komputer od razu zaczął chodzić szybciej.

takata , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Dokładnie, szczegóły takich działań:

problem-funkcja-recovery-t495125.html

uszkodzony-plik-factory0-fpt-jak-odzyskac-system-t490387.html

http://www.fixitpc.pl/topic/10253-uslug … blad-nr-5/

Pozdrawiam.

Mimo wszystko nadal intensywnie myślę nad wgraniem XP, bo wiem, że wzrost wydajności będzie duży i znikną wszystkie spowolnienia, które występują w 7.

Jedynym co mnie powstrzymuje to to, że lubię Win7 i wszystkie programy/urządzenia/komputery współpracują doskonale z obecnym systemem. Jak wgram XP to już tak kolorowo nie będzie.

Jeśli chcesz, lecz w Win7 będziesz miał klasyczny wygląd systemu Windows 7.

On nie potrzebuje aż tyle zasobów, pamiętaj o tym :).