Windows 7 starter vs windows XP home edition

Witam, mam taki problem w naszej firmie mielismy zamiar kupić małe netbooki Samsun N120 ale zaproponowali nam samsungi N150. Różnica w parametrach jest żadna rożni się tylko system N120 XP homedytion, N150 Windows 7 Starer niestety na stronie microsoftu zby wielu szczegółów na temat windowsa 7 Starter nie moglem się doczytać. Wiem tylko że na początku mialo być ograniczenie do 3 programów ale ono zostało zniesione. Jakie są pozostałe ograniczenia ??czy kupując N150 z widnowsem 7 starter ten system będzie wypełni funkcjonalny do funkcjonowania malej firmy (udostępnienie plików po sieci, internet, programy) Pytam was bo gdzieś przeczytałem ze np. widnows 7 starter uniemożliwia zmianę tapety :expressionless: to wydaje mi sie jakieś chore i dziwne. Więc jeśli ktoś mógłby porównać Tego Starera z XP home edition był bym wdzięczny.

Z góry dzięki za odpowiedz i przepraszma jesli zły dzial.

Uwierz mi, że Windows XP będzie lepszy niż Windows 7 Starter, który jest na dodatek tylko po angielsku.

Netboków nie opłaca się kupować bo są za drogie i zbyt mało funkcjonalne. Lepiej opłaca się kupić laptopy z Windows 7 Professional

http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_7# … nie_edycji - porównanie funkcjonalności poszczególnych edycji Windows 7. Jak widać Starter to bieda z nędzą. XP HE zdecydowanie.

Super ! dzięki za linik! tylko kurcze niewiem co z tych rzeczy posiada XP, no i niestety poza zmiana tapety i wieloma monitorami to te nazwy niewiele mi mowią.

Windows 7 chyba nie obsługuje wielu monitorów a XP tak, chodzi oto że w XP pasek zadań się dzieli na 2 monitory a w 7 nie

Windows 7 Starter

Edycja Starter jest ograniczoną funkcjonalnie wersją systemu Windows 7 przeznaczoną przede wszystkim na niskobudżetowe notebooki oraz netbooki. Windows 7 w tej edycji oferuje podstawowe możliwości w zakresie sieci, przeglądania Internetu i poczty, a jednocześnie pochłania bardzo niewiele zasobów i nie wymaga posiadania mocnego sprzętu. Niestety w związku z tym system posiada wiele ograniczeń - przykładowo nie można w nim zmienić tapety, nie oferuje interfejsu Aero, nie posiada opcji przełączania użytkowników i nie ma programu Windows Media Center. Jest to też jedyna wersja Windows 7, która nie występuje w wariancie 64-bitowym.

Windows 7 Starter można nabyć wyłącznie z nowym komputerem w postaci licencji typu OEM, nie jest dostępna wersja pudełkowa (BOX).

Źródło: http://www.dobreprogramy.pl/Edycje-syst … 11428.html

Oprócz tego pierwotnie obowiązywało ograniczenie max. 3 uruchomionych jednocześnie programów, oficjalnie zniesione. Brakuje także wielu bardziej zaawansowanych funkcji, nie wspominając np. o Trybie XP obecnym w bardziej rozbudowanych edycjach Windows 7 umożliwiającym uruchamianie programów napisanych pod XP.

Starter jest głównie przeznaczona właśnie na netbooki i rynki krajów rozwijających się.

Ok dzięki za podpowiedz przekonaliście mnie. W takim razie albo XP :wink: albo jak juz win 7 to home premium :wink:

Windows HE w porównaniu do Pro jest niewiele uboższy, jedyne sensowne ograniczenie to takie że HE nie może być członkiem domeny windows. Poza tym większość innych rzeczy może być dostępna w HE poprzez różne triki z rejestrem, nawet zaawansowana kontrola uprawnień na systemie plików w HE jest dostępna, tyle że z poziomu trybu awaryjnego.

oo dobrze widzeć :wink: masz może jakies przydatne linki na ten temat ? I czy ingerowanie w taki rejestr jest niezgodne z licencja ;p ?

Tzn. na jaki temat? Jeśli nie ingerujesz w system w jakiś cracerski sposób to nie jest to nielegalne. Dokonujesz czynności których Microsoft w domyślny sposób nie blokuje - operacje na rejestrze, więc sądzę że to nie jest nielegalny sposób.

Ok rozumiem, jeszcze raz dzięki. Ostatecznie wybraliśmy Netbooki z XP