Windows 7 - tylko na 1 PC-ta?

Czy czasem przy kupnie starszych Windowsów nie

można było ich instalować legalnie na 2 PCtach?

A teraz Windows 7 przeznaczone są na 1 PCa?

Dobrze widzę?? :o

Możesz zainstalować na tylu komputerach na ile masz licencje.

Najczęściej w danej chwili możesz mieś zainstalowany na jednym komputerze i wiele razy przenosić na inny (wersja BOX) lub możesz zainstalować tylko na jednym bez możliwości przenoszenia na inny komputer (wersja OEM).

Takie same zasady były chyba już przy XP i Viście, jak z innymi i wcześniejszymi wersjami - nie wiem.

Zawsze było tak, że 1 system=1 komputer.

Z niektórymi programami były wyjątki, jak MS Office - licencja na komputer stacjonarny + przenośny, pod warunkiem, że nie używa się jednocześnie na obydwu (może być zainstalowany na obydwu). To wywodzi się jeszcze z czasów, kiedy laptopy były słabszym uzupełnieniem komputera stacjonarnego, do pracy w podróży.

Dzieki.

Zamierzam kupic wersje Box.

… ech, ceny bolą…

Dodane 22.09.2010 (Śr) 21:06

Mogę coś jeszcze dorzucić?

Jak to jest z wersją OEM Windows 7.

Na Forach piszą że OEM jest legalne przy kupnie części kompa,

a tutaj http://allegro.pl/100-legalny-windows-7-home-premium-pl-f-vat-i1225380884.html

człowiek przekonuje:

"Na tej aukcji sprzedaje system zgodny z regulaminem

Allegro w tzw. 1- paku, który można

sprzedawać bez części komputerowej w zgodzie

z nowymi zasadami OEM!!!

UWAGA!!!

Na innych aukcjach są sprzedawane Windowsy z logo innych firm,

które są legalne tylko dla komputerów tych marek bo inaczej masz nielegalny Windows

dla swojego składaka (nie daj się nabrać)!!

Co wy o tym myślicie?

Owszem w wersji BOX możesz przenosić do woli system z jednego komputera na drugi, pod warunkiem, że odinstalujesz go z poprzedniego komputera, na którym był uprzednio zainstalowany.

Pablo79 , Czy napisałem inaczej?

Nie napisałem, że źle, tylko najpierw trzeba zdeinstalować ten system z jednego systemu aby móc legalnie postawić na drugim. To tylko takie malutkie sprostowanie z mojej strony

A to też napisałem (zwrot “przenosić”) jednak widzę, że nie dla każdego “przeniesienie” oznacza skasowanie z poprzedniej lokalizacji (inaczej niż np. kopiowanie) :wink:

Dodane 23.09.2010 (Cz) 12:34

julss21 , Może i na aukcji pisze prawdę (nie wnikam w szczegóły) tylko jakie jest pochodzenie tych nośników z Windowsem?

  • wytwórnia produkująca na zlecenie MS

  • czy wytwórnia w Chinach/Ukrainie/Białorusi/Tajwanie (niepotrzebne skreślić) na zlecenie piratów?

Oglądałeś w TVN reportaż o podróbkach oprogramowania?

Jeśli nie, to tu możesz go zobaczyć:

http://uwaga.onet.pl/27026,news,nieleg … ortaz.html

Jest jakaś metoda by sprawdzić Windowsa przed zakupem na allegro?

Czy pozostaje się modlić?

Nie wiem czy mam sens pytanie allegrowicza…

Sprawdzić legalność - nie, nie ma takiej możliwości

Ja proponowałbym tego użytkownika: http://allegro.pl/windows-7-home-premiu … 03160.html

Kupiłem u niego Windows 7 64 bit; przeszedł sprawdzenie oryginalności systemu.

Dzięki, bronię się jednak przed wersjami OEM.

Przydałaby mi się możliwość przenoszenia Windowsa z kompa na kompa.

(zamierzam kiedyś wymienić sprzęt).

Ja osobiście nie ryzykuje takich zakupów na Allegro lub w nieznanych mi sklepach. Windows’a kupiłem w Euro RTV AGD (nigdzie indziej nie znalazłem 7 Ultimate BOX), Office’a w Vobisie (2007 prof upg + works z gwarancją technologii więc teraz mam office’a 2010 profa). Przy takich zakupach gdzie wydaje tyle ciężko zarobionych pieniążków nie chcę ryzykować - wolę dopłacić parę groszy i niczym się nie martwić.

A czy czasem nie wychodzi taniej kupić Windowsa XP Box

i upgrade do Windows 7 ??

Nie można z XP do Se7en, wydaje mi się że do Visty można.

Ale po co kombinować skoro masz za darmo Ubuntu :twisted:

PS jeśli zamierzasz wymieniać sprzęt to Se7en będzie już stary i trzeba będzie nowy kupić albo upgrade…

Nie wprowadzaj w błąd, bo można.

Niemożliwa jest tylko instalacja nakładkowa.

Win 7 trzeba zainstalować od początku na czystej partycji.