Windows 7 - ukryte usługi

Wyłączam zbędne usługi, ale systemowy panel usług nie pokazuje mi wielu usług:


W miejscu zaznaczonym Total Uninstal dożywotni zresztą - pokazuje usług do zajechania, czyli nawet tą telemetryczną lokalizacji. A na co mi klocki MS? To nieprzydatne w wielu przypadkach dla mnie.

Np narzędzie pomagające w projektowaniu usług, czy aparat filtrowania. Na ślepo, to można zęby rwać - i tak do właściwego się dojdzie.
Może ktoś da więcej światła do tematu? Rozumiem np: że uwalić autochk, to uwalić system.

  1. Podstawą do robienia takich “niebezpiecznych eksperymentów” jest wykonanie pełnej kopii zapasowej systemu.
  2. Wszystkie usługi systemowe można zobaczyć właściwie tylko w rejestrze.
  3. Jedynym sposobem wyłączenia telemetrii w Windowsie jest wyciągnięcie wtyczki sieciowej.
  4. Zysk z wyłączenia śmieciowych usług jest bardzo niewielki.

P.S. Siedzisz w domu z powodu koronawirusa i nudzisz się?:smiley:

1 polubienie

To nie są usługi!!!

To są zaplanowane zadania i wiele z nich można wyłączyć/usunąć bez szkody dla pracy systemu.

Gdybym Ci pokazał w rejestrze jaki są usługi do których nie masz normalnie dostępu a możesz je w rejestrze wyłączać to byś pod dwóch próbach instalował system na nowo.

Tu na zrzucie masz co może zostać, co ma być wyłączone, pozostałe usunięte

1 polubienie

A trafia mnie. Nie dość, że stary, samotny i o kulach, to przecież znajdywałem powód, żeby na te parę godzin pójść, zrobić zakupy, wysłać totki i wymyślać coś dla siebie.
Co do tematu - a stale robię punkty przywracania przy każdej instalacji, czy ustawieniach.
Co do firefoxa 74 - śmiga jak burza.
Co do systemu - tak mam cały czas bez errorów:

Sztuka, to krojenie usług tak, żeby system bezbłędnie śmigał i miał lekko.
Optiplrx 780 - menadżer zadań pokazuje 25 procesów. Tak miałem na XP i tak mam na windows7 x64.

Dzięki za wyjaśnienie :smiley:

A kto za mnie kliknął rozwiązanie? Kto tu szaleje na forum i znowu ma uprawnienia? lanie
Rozwiązanie należy się do m4s, a wyżej polubienie. Zmieniłem.

Możesz użyć mojego skryptu RemovewSPY_AIO celem optymalizacji swojego Windowsa.

E tam. Usługa Adobe flash player?
U mnie żaden updater się nie uchowa.
Modyfikuję pliki ini, czy cfg.
Nawet stary ccleaner sprzed sprzedaży piriformu do avasta - wie, że ma wyłączoną aktualizację i myśli, że ta stara wersja jest najnowszą. Zresztą, to ostatni ccleaner, co nie otwiera portów.
Twoje skrypty są bardzo dobre, ale ja mam swoje podejście np do tego, żeby nie mieć aktualizacji. To trochę sztuka zostawić usługę na włączoną, a wyłączyć moduły tak, że nie ma błędów. I tak to żadna aktualizacja mnie nie śledzi, nie skanuje, nie ogranicza uprawnień.
A to stare dzieje, gdy w 2013 roku aktualizacja windows 7 uszkodziła mi czcionki.