Windows 7 Ultimate build 7100 a ATI Radeon HD3650

Witam, mam problem ponieważ instaluje sobie sterowniki pod Radeon hd3650 (ściągnięte ze strony AMD, pod Windows 7) i nie widzi mi kart tylko ciągle “standardowa”. Co może być przyczyna tego ?? Jeżeli się nie mylę to jest to wersja (sterowników) 9.10 Catalyst

W wiekszosci przydakow Windows 7 instajuje sterownik automatycznie…

w twojej sytuacji moglo sie zdazyc podobnie. A tutuaj masz wiecej informacji

Karta jest na AGP czy PCI, bo nie wiem, czy opis komputera w Twoim podpisie jest aktualny?

mam taka samą karte i u mnie pod 7mka żadnych problemów z zainstalowaniem najnowszych sterowników nie było

Karta jest pod “AGP”. Powiedz mi kkamilekk jak postępowałeś z instalacja tych sterowników i którą wersje instalowałeś ??

I to może być problemem.Usuń najpierw sterowniki które zainstalował win7.W menadżerze urządzeń powinno być ‘‘standartowa karta vga’’ czy jakoś podobnie i dopiero teraz ponowna instalacja sterownika.Spróbuj też przed ponowną instalacją sterownika usunąć resztki z poprzedniej wersji

http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Clea … 11540.html

Spróbuje jak mi piszesz. Jutro dam znać czy pomogło.

AGP…ja mam PCIex to może najpierw najnowsze sterowniki do chipsetu płyty głównej zgodne z Win7 ostatecznie z Vista? a potem najnowsze stery do grafy. system powinien zaktualizowac sterowniki na nowszej wersji bez problemu…a syf moglby zostac tylko po dodatkowych aplikacjach od Catalyst. Ja osobiscie instaluje tylko sterowniki bez dodatków

Witam ponownie. Tak wiec dziś pobrałem program “Driver Cleaner.NET 3.4.0.0” i usunołem wszystko co wiązało się z “ATI”. potem zrestartowałem komputer i chciałem zainstalować ponownie Catalysty, ale wcześniej pobralem “tylko” sterowniki a nie pełny pakiet ze strony AMD. I nadal mam problem, ponieważ kartę wykrywa mi nadal jako “Standardowa karta VGA” :frowning:

Morze winien jest “Build 7100” tego mojego Windows-a 7. Finalny który trafił na polki sklepów to (jeżeli się nie mylę) to “7600”. Morze w tym nie byłoby problemów ze sterownikami do tej karty graficznej.

Tu masz hotfix do kart AGP

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa … otfix.aspx

Nie ma co prawda wersji dla Windows 7 ale spróbuj tej dla Visty.

ja np do swojego lapka zainstalowałem steronwiki z XPka od zintegrowanej karty graficznej s3 mysle ze mozesz poeksperymentować:) ze starszymi sterami jak te dla Visty nie pojda

Próbowałeś manualnie zainstalować sterownik ?

Witam.

Ja jakiś czas temu kupiłem sobie Sapphire Ati 3650 512MB DDR2 AGP.

Przy próbie instalacji sterowników rozpoznają mi ją jako 2400 XT (czy coś takiego)

Siedzę nad tym już tydzień i nic.

Objawy mam takie, że po zainstalowaniu sterowników (jako 2400 XT) działa jak bez sterowników.

Po wskazaniu modelu karty na 3650 po restarcie systemy przy logowaniu robi sie czarny ekran i tak już zostaje.

Ma ktos jakieś pomysły??

p.s. Raz udało się coś zainstalować, że działało poprawnie ale po 3 dniach system xp sie wysypał.

Nie wiem czy pomoże ale warto spróbować.Więc tak: w menadżerze urządzeń sprawdzasz identyfikator sprzętu.Po wpisie PCI\VEN_1002&DEV_ ważne są tylko 4 następne cyfry.

Czyli np.PCI\VEN_1002&DEV_9591.Rozpakowujesz sterowniki karty graficznej i w pliku konfiguracyjnym (*.ini) odnajdujesz swoją karte i zmieniasz identyfikator sprzętu na ten z menadżera urządzeń.

Odnośnie błędnego rozpoznawania karty jest trochę na forum AMD, bo też walczyłem z tym problemem parę dni.

Moja karta jest rozpoznawana jako VisionTek Radeon HD 2600 XT. Jest to właśnie związane z błędnymi (chociaż nie do końca) identyfikatorami sprzętu zawartymi w plikach INI. Jeśli komuś przeszkadza niewłaściwa nazwa karty, to może edytować pliki INI przed instalacją sterownika (tak, jak napisał kwalimir ). AMD zapewnia, że błędne rozpoznanie karty nie wpływa na jej wydajność, tzn. poza nazwą, wszystkie funkcje karty są rozpoznawane prawidłowo. Co ciekawe, gdy się zainstaluje sterowniki Sapphire-a dołączone do karty, to system widzi urządzenie prawidłowo.

Bezpośrednio z tym błędnym rozpoznawaniem karty łączy się fakt, że Radeony HD z serii 2000, 3000 i 4000 potrzebują hotfix-ów, jeżeli pracują na magistrali AGP, dlatego że standardowe Catalysty, podczas instalacji dla Radeona HD 3650 AGP, widzą go jako np. 2600 XT a ta karta była na PCI-E, więc instalator wywala komunikat o niewłaściwym urządzeniu.

Linka do hotfixa też podałem,gdyby nie zainstalował się normalnie można spróbować w menadżerze urządzeń ręcznie zainstalować sterownik.Czyli aktualizuj sterownik->przeglądaj mój komputer… i podajesz ścieżkę dostępu do rozpakowanego już hotfixa

Właśnie dziś pobrałem sterowniki z linku który podałeś i zainstalowałem je “ręcznie”. Zadziałało, ale kartę rozpoznaje jako " VisionTech Radeon HD2600 XT AGP". Na razie sytuacja opanowana, ale czekam na sterowniki z hotfixem pod Windows 7 :slight_smile: dzięki Koledzy.

Dodane 01.11.2009 (N) 20:24

Mam jeszcze takie małe zapytanie. Zakupiłem niedawno “Windows 7 Ultimate Build 7600 x86 ENG” na allegro. I teraz chciałem sobie zintegrować język polski z płyta instalacyjna. pobrałem z sieci “windows6.1-kb972813-x86-pl-pl_9199018040692bc732a590e9b092a18120d326b2”. Plik ma rozszerzenie “.exe”. Jest jakaś możliwość żeby to zintegrować ??

Witam, do karty radeon hd3650 agp nie ma dostępnych sterowników i nie wiadomo kiedy się pojawią . Do Visty i 7 musi być sterownik hotfix (http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa … otfix.aspx)

Witajcie

Mam problem z moim ASUSem M51Ta,

http://img252.imageshack.us/img252/9843/atierror.jpg

Problem jest ze sterownikiem HD 3650

Z gory dziekuje za pomoc :slight_smile:

Dodane 20.11.2009 (Pt) 16:23

Witajcie

Mam problem z moim ASUSem M51Ta,

http://img252.imageshack.us/img252/9843/atierror.jpg

Problem jest ze sterownikiem HD 3650

Z gory dziekuje za pomoc :slight_smile:

A Windows Update nie wyszukuje sterowników sam? Bardzo dziwne bo moja ciocia na starej karcie graficznej bez problemu odpaliła WIndows 7 (ATI Radeon 9*** Series Family coś tam). kwalimir , po co modyfikować pliki i mieć potem syf? Myślisz że sterowniki opierają się tylko na jednym wpisie?. nomikoland , szukaj sterowników pod Viste na oficjalnej stronie lub jakieś nieoficjalne o ile takowe istnieją. Pozdrawiam!