Windows 7 Ultimate, przedłużenie czasu na aktualizację

Witam i na wstępie zaznaczam, że nie jestem piratem (drogowym też :p). Mam mały problem, gdyż jestem w delegacji i nie zrobiłem aktualizacji systemu windows. Zostały mi trzy dni do aktualizacji, a podróż (delegacja) przedłużyła mi się o jakieś dwa tygodnie. Opakowanie z płytą, instrukcjami i poradnikami zostało niestety w domu, gdyż sądziłem, że zdążę wrócić do domu, ale niestety moja intuicja zawiodła. Więc mam prośbę, nie proszę o pirackie klucze (mój klucz znajduje się na wyżej wymienionym opakowaniu), ale słyszałem, że można wpisać jakąś komendę w menadżerze komend i to przedłuża mi czas na aktualizację, o jakieś 30 dni czy coś takiego nie pamiętam dokładnie. Trochę się rozpisałem, ale uprzejmie dziękuję za pomoc. W sumie to ten sztuczny klucz też mógłby być, gdyż i tak jak znam życie, syn zrobi mi kompletnego formata, ponieważ coś nie będzie mu się podobało, nie będzie umiał tego wyłączyć, i sformatuje komputer!

Chyba nie chodzi o aktualizację, a aktywację.

Jak sam piszesz, masz rodzinę, więc w czym problem żeby zadzwonić/napisać maila do domu z prośbą o podanie tego klucza?

Taki, że w domu nie ma kompa bo jest laptop ten co ja mam, a po drugie nie ma sensu dzwonić, gdyż z hiszpanii jest taki rachunek, że jak chcesz to zapłacisz za mnie :stuck_out_tongue: oczywiście żart, ale naprawdę potrzebuję kompa do pracy, a zresztą pudełko jest w szafce (mojej) zamykanej na klucz (mam go przy sobie). Ale jeżeli uważasz, że mam złe intencję to zamknij, a mnie wykopią z roboty, ktora przynosi mi 20tys. złoty na 2 tygodnie.

Ewentualnie możesz otworzyć wiersz poleceń (jako administrator) i wpisać tam komendę “slmgr.vbs -rearm” (bez cudzysłowów). W ten sposób będziesz mieć znowu 30 dni na aktywację (możesz to zastosować maksymalnie 2 razy).

O ile wiem, to jest to legalne rozwiązanie (chyba nawet MS podaje to gdzieś na swoich stronach).

Uruchom po tym ponownie komputer. Poza tym właśnie znalazłem artykuł na stronie MS:

http://support.microsoft.com/kb/948472/pl (nie przejmuj się, że to dla Windows server - działa też w 7)

Czy ta komenda działa z Win7 Ultimate 32bit?? Wyskakuje mi coś takiego: Bład 0xC004F025 Odmowa dostępu: żądana akcja wymaga podniesionych przywilejów.

Na tym lapciu mam tylko jedno konto związane z administratorem więc o co chodzi??

Jestem na profilu admina, ale nie wiem, może trzeba coś w ustawieniach zrobić albo uruchomić jako admin? Pomocy!?

Dodane 22.04.2010 (Cz) 20:51

ok

thx

juz mam

uruchomilem jako admin

i dziala

thx all do kosza

Wpisz w wyszukiwanie w Starcie “cmd”, kliknij na wynik wyszukiwania prawym przyciskiem myszy i wybierz “Uruchom jako Administrator”. Po tym spróbuj ponownie.

yyyyy… mam problem wyśle ss: http://img718.imageshack.us/img718/8269/beztytuuqbl.jpg

Dodane 22.04.2010 (Cz) 20:59

Czy musze ponownie uruchamiac kompa?? Mam duzo pracy.

Właściwie wszędzie piszą, by to zrobić (w tym w poradniku MS) - lepiej więc uruchom ponownie system.