Windows 7 Ultimate Sp1 32 bit wysypujący się sterownik do karty graficznej nvidia geforce fx 5600

Witam,

ostatnio zainstalowałem windowsa 7, ale moja karta graficzna nie wspiera tego systemu (nvidia geforce fx 5600). W googlach znalazłem  sterownik omega dla visty. Sterownik się zainstalował, ale po restarcie komputera ukazuje się okienko, że program omega nvidia… przestał działać. Co w takiej sytuacji mogę zrobić

A sterowniki ze strony nVidia dla Visty x86 (http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_96.85_2.html) próbowałeś instalować?

karton16

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

A, niby dlaczego ta karta graficzna ma nie wspierać tego systemu. Skąd to wiesz?

Tak właśnie rodzą się plotki w internecie. Jeden napisze według swego uznania, ktoś inny powtórzy i tak to leci.

Jeżeli oczekujesz pomocy, to zamiast takich opinii powinieneś podać jak najwięcej informacji o swoim komputerze. Bez tych informacji raczej nikt nie będzie wstanie ci pomóc.

Ok, Matty 24 ten sterownik zadziałał, wielkie dzięki

 

Floyd, sprawdzałem na stronie nvidi w dziale sterowniki, wybrałem produkt, model i pod jaki system (wybrałem Windows Vista 32bit) i napisano, że takiego sterownika niema, późnej w googlach szukałem i wszędzie pisało, że ta karta nie spiera już windowsa 7, a tu taka niespodzianka. Dzięki za pomoc :) 

Niewspieranie oznacza tylko tyle, że sterowniki nie są aktualizowane i nie ma się co dziwić bo to karta z 2006 roku. Jeżeli pod Vistą kiedyś ta karta chodziła to i powinna pod 7 ale mniejsza z tym. Ja bym sobie sobie darował poszukiwania. Sam miesiąc temu kupiłem za 100zł w Komputroniku kartę NVIDIA GeForce 210 (GT218)  za całe 100zł i sprawuje się całkiem przyzwoicie zarówno pod 7 jak i Windows 8.Tobie też polecam takie rozwiązanie.