Windows 7 Ultimate Sp1 32 bit wysypujący się sterownik do karty graficznej nvidia geforce fx 5600


(karton16) #1

Witam,

ostatnio zainstalowałem windowsa 7, ale moja karta graficzna nie wspiera tego systemu (nvidia geforce fx 5600). W googlach znalazłem  sterownik omega dla visty. Sterownik się zainstalował, ale po restarcie komputera ukazuje się okienko, że program omega nvidia... przestał działać. Co w takiej sytuacji mogę zrobić


(matty24) #2

A sterowniki ze strony nVidia dla Visty x86 (http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_96.85_2.html) próbowałeś instalować?


(Agatonster) #3

karton16

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(floyd) #4

A, niby dlaczego ta karta graficzna ma nie wspierać tego systemu. Skąd to wiesz?

Tak właśnie rodzą się plotki w internecie. Jeden napisze według swego uznania, ktoś inny powtórzy i tak to leci.

Jeżeli oczekujesz pomocy, to zamiast takich opinii powinieneś podać jak najwięcej informacji o swoim komputerze. Bez tych informacji raczej nikt nie będzie wstanie ci pomóc.


(karton16) #5

Ok, Matty 24 ten sterownik zadziałał, wielkie dzięki

 

Floyd, sprawdzałem na stronie nvidi w dziale sterowniki, wybrałem produkt, model i pod jaki system (wybrałem Windows Vista 32bit) i napisano, że takiego sterownika niema, późnej w googlach szukałem i wszędzie pisało, że ta karta nie spiera już windowsa 7, a tu taka niespodzianka. Dzięki za pomoc :) 


(floyd) #6

Niewspieranie oznacza tylko tyle, że sterowniki nie są aktualizowane i nie ma się co dziwić bo to karta z 2006 roku. Jeżeli pod Vistą kiedyś ta karta chodziła to i powinna pod 7 ale mniejsza z tym. Ja bym sobie sobie darował poszukiwania. Sam miesiąc temu kupiłem za 100zł w Komputroniku kartę NVIDIA GeForce 210 (GT218)  za całe 100zł i sprawuje się całkiem przyzwoicie zarówno pod 7 jak i Windows 8.Tobie też polecam takie rozwiązanie.