Windows 7 Ultimate zwykły czy N

Witam,

Taki się zastanawiałem nad zmianą systemu operacyjnego Windows XP Professional SP3 na windows 7 i po namyśle zdecydowałem się na windows 7 ultimate.

Miałbym takie pytanie czym się różnie tak w teori i praktyce wersja zwykła od wersji N.

Jak już zmieniam system to chciałbym wybrać najlepszy.

Chciałbym zapytać ludzi ,którzy używali tych systemów , ich opini na ich temat.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Sew :smiley:

5 sekund z Google:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … ts/compare

PS. Do użytku domowego wystarczy całkowicie wersja “Professional”

Ty nie odróżnisz 7 prof od ultimate, więc po co przepłacać ? Co do samej wersji n nie ma na nim wmp i tylko tyle.

Czytałem to ale to mi dużo nie mówi ,dlatego chciałbym opinie osób ,które go używały.

Dodane 15.08.2011 (Pn) 9:56

Ultimate ma niby lepszą ochrone z tego co wyczytałem.

Pic na wodę,

Edycje windy

Gdzie to wyczytałeś?

Przeczytaj to co podałem wcześniej.

On nie zamierza przepłacać. Swoją drogą wystarczy home premium.

“Aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo, dane można szyfrować funkcją BitLocker i BitLocker To Go”.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/products/compare?T1=tab09

Chociażby to.

Szyfrowanie danych na dyskach zwiększa bezpieczeństwo tylko w wypadku ich kradzieży, nieautoryzowanego dostępu. Nic ci to nie da ;] A nie wiem nawet, czy nie da się wtedy normalnie bootować winde z systemem. Jedyne w czym ci to pomoże to utrudni odzyskanie hasła przez zielonego usera za pomocą bootowanego linuxa.

To jeszcze przeczytaj co to jest BitLocker http://pl.wikipedia.org/wiki/BitLocker

A ha czyli to jest takie gadanie trzy po trzy.

Cóż jeszcze się zastanowie dzięki. :smiley:

Kupuj wesję Home albo Professional, zaoszczędzisz, a zamiast windowsowego BitLockera użyjesz chociażby TrueCrypta, który jest darmowy i będziesz miał to samo… a nawet lepiej, z tego co wiem, ma lepszy algorytm szyfrowania niż BitLocker.

Home się nie kalkuluje chodź by z powodu braku trybu xp. Kupuj prof.

Jedyny plus wersji Ultimate, to możliwość doinstalowania dodatkowych języków wyświetlania, w moim wypadku to właśnie ta opcja zdecydowała o zakupie wersji Ultimate, potrzebowałem systemu, w którym obok języka polskiego mogę mieć jeszcze angielski i niemiecki…

Wspominam o tym bo być może autor wątku też ma taką potrzebę a o niej nie wspomniał :wink:

Cóż… ja używam wersji Pro, ale jest kilka funkcji, których mi w nim brakuje - kilka języków interfejsu, BitLocker i przede wszystkim AppLocker.

wybierz home premium a jeśli chcesz korzystać z trybu xp to wybierz pro ale ultimate już się nie opłaca lepiej zainstalować truecrypt (jak pisali wyżej)

“najwięcej problemów tworzy się między krzesłem a monitorem” chyba dobrze zapamiętałem :smiley: czyli bezpieczeństwo zależy od ciebie nawet jeśli będziesz miał najlepszego anty wirusa 5 najlepszych zapór sieciowych itd i tak może wpuścić kogoś bo np. klikniesz w zaporach zezwalaj i już masz szpiega więc komp nie będzie najsłabszym ogniwem ale to będziesz ty

Polecam win 7 professional. Ultimate ma dodatkowo szyfrowanie i obsługę wielu języków, które w domu do niczego się nie przydadzą. To bardziej do firm. Za ultimate płacisz więcej i masz bardziej rozbudowany system o niepotrzebne dodatki. Do domu to tylko professional, ma wszystko, czego potrzeba.

Moim zdaniem nie warto nawet przepłacać nawet na wersję Pro. Jest to system głównie do zastosowania biurowego, obsługa sieci i ich zabezpieczenia. W domu całkowicie niepotrzebne. Niby ma tryb XP, ale czy jest on potrzebny? Kto z was, jak często i do jakich przydatnych programów go używa? Czy chcemy czy nie XP jest powolutku wypierany, a pod Viste i 7 jest całe potrzebne oprogramowanie. Nawet jak ktoś robi zaawansowaną przeróbkę grafiki to nie potrzebuje więcej niż Home Premium.

Radziłbym się natomiast nad zakupem wersji box. Po pierwsze są płyty i do 32-bit i do 64-bit, a jak masz starszego kompa to przy wymianie zachowasz system (przykładowo jak masz starszego kompa na którym ci nie pójdzie wersja 64-bit instalujesz teraz 32-bit, a po wymianie kompa instalujesz sobie spokojnie 64-bit). Ja miałem nowego kompa, kupiłem wersję box HP, w czerwcu po dwóch latach wymieniłem go na nowego i dalej mam stary system. No chyba, ze masz oryginalny XP to wtedy kupujesz Ugrade.

Więc jeśli nie będziesz tworzył i zabezpieczał sieci firmowych, jeśli programy których potrzebujesz są na 7 bez trybu XP to bierz Home Premium. No bo raczej wersji językowej Windowsa nie będziesz zmieniał (bo i po co to domowemu użytkownikowi) i Bit-locka też raczej nie będziesz używał więc bez sensu płacić za wersję Ultimate.

Dodane 15.08.2011 (Pn) 14:00

Chociaż napisz może do czego używasz kompa i jakie masz programy.

W październiku zeszłego roku kupiłem win 7 professional box. Wyboru wersji dokonałem nieprzypadkowo i bardzo świadomie. Mam starą, ale bardzo dobrą i w zupełności dla mnie wystarczającą drukarkę, która w żadnym wypadku nie działa pod nowym systemem z powodu braku sterowników. Dzięki wersji win 7 pro, mam wirtualny xp, na którym bez problemu uruchamiam drukarkę. Gdyby nie win 7 pro, musiałbym kupić nową drukarkę. Zresztą wirtualny xp wykorzystuję również do innych programów, jak np. do narzędzia weryfikacji podpisu na dokumentach elektronicznych, które również nie działa na win 7. Tryb xp wykorzystuję też do składania zeznań podatkowych przez internet. Wystarczy przykładów? I zgadzam się, że warto kupić wersję box.