Windows 7 Ultimete Zżarł moje ostatnie 2GB na dysku?

Ciężko się czyta to co napisałeś … anyway ja wiem, że mogę sobie sprawdzić rozmiar katalogu windows i ten sposób w przybliżeniu uzyskać ile miejsca zajmują mi na dysku pliki systemu operacyjnego, ale ja chciałbym wiedzieć dokładnie, co do 1 KB. Chociaż nie … nie będzie to w przybliżeniu … bo jeśli ktoś ma aktywną hibernację i plik wymiany, o których zresztą była mowa w tym topicu, to te pliki nie znajdują się w katalogu windows, a mogą zajmować całkiem sporo (u mnie skromne niecałe 2GB i to już po ręcznym ograniczeniu ich rozmiaru).

Załóżmy, że masz nowy dysk twardy i masz go podzielić tak, żeby dla partycji systemowej przydzielić możliwie jak najmniej miejsca (mówimy czysto teoretycznie) to przy Twoim podejściu, tj. sprawdzanie rozmiaru katalogu Windows, tego miejsca by Ci ostatecznie zabrakło.

Ja wyżej wspomniałem, że jestem ciekaw jak sprawdzić całkowity rozmiar plików wystarczających i jednocześnie koniecznych do działania systemu Windows, bo byłem ciekaw na ile teoria mówiąca, że windows wymaga 20GB miejsca na dysku ma się do praktyki :stuck_out_tongue:

Źródło wymagań: http://www.dobreprogramy.pl/Oficjalne-wymagania-Windows,Aktualnosc,10530.html

Erhe92 , spróbuj użyć Odkurzacza (w kolejności Szybkie Czyszczenie Dysku, Odkurzacz, Monitor Porzuconych Folderów), ten program potrafi oczyścić wiele miejsc, w których zalegają niepotrzebne pliki.

Jeśli posiadasz TuneUp Utilities uruchom moduł TuneUp Disk Space Explorer (może on znajdować się w sekcji odzyskiwania pamięci), wybierz partycję systemową i po chwili dowiesz się który folder i jakie pliki zajmują najwięcej miejsca na dysku.