Windows 7 uruchamia się 10 min - pomocy?!?

Witam,

Kupiłem nowego lapka wszystko świeże nowe. Pomyślałem że nie będę się cofał do xp i od razu zacznę od 7. Wszystko super się zainstalowało ale proces uruchamiania się jest nie do pomyślenia długi po włączeniu lapka i jak pojawia się logo windowsa 7 te co pulsuje to system potrzebuje niemalże 10min do wystartowania. tak nie pomyliłem się 10 minut. Nie wiem czemu. Dysk jest nowy sformatowany na 2 partycje jedna systemowa ma 57 GB czysta nic nie ma na niej zresztą na drugiej też nie. Nie wiem co jest przyczyną formatowałem dysk kilkakrotnie zainstalowałem nawet jakąś inną wersje Win 7 bo może wcześniejsza była uszkodzona ale problem nadal jest taki sam z kolejną wersją. Dodam że wszystkie stery po instalowane prawidłowo żadnych wykrzykników ani innych niewyjaśnionych spraw sprzętowych. Po prostu nie wiem co jest problemem. W końcu zainstalowałem Xp i tu śmiga wszystko bez zastrzeżeń. Poniżej podaje swój sprzęt może coś poradzicie bo chętnie bym zarzucił 7 ale nie będę czekał za każdym razem 10 min aż się uruchomi. A może to jakiś problem natury mechanicznej w urządzeniu tylko co??? i jak to sprawdzić??

Dane sprzętu

Procek dual core 1,8

Ram 2 GB 800mhz

Dysk Segate 250 7200

GF 9600

Proszę o poradę

dodam jeszcze że jak już system się odpali to wszystko śmiga idealnie szybko, sprawnie, płynnie dlatego całkowicie nie kumam oco biega???

win7 osobno kupiony? czy był razem z laptopem?

Przeczyść system i rejestr Ccleanerem,zdefragmentuj dysk http://www.dobreprogramy.pl/Auslogics-D … 13271.html Po instalacji zwykle bywa bałagan na dysku.

Kupiony ? Człowieku, na jakim ty świecie żyjesz. Windows 7 ma premierę 22 listopada !

Listopada? Człowieku, nie 22 listopada tylko 22 października!

Generalnie na twoim sprzęcie windows powinien działać bez problemów. Trudno na oko powiedzieć co jest powodem tak długiego startu, ja bym jednak stawiał na sterowniki. Poszukaj sterowników pod ten system, (jeśli nie ma, to pod vistę) na stronie producenta laptopa. Sterowniki instalowane ,z automatu" często nie są dobrym rozwiązaniem.

Człowieku w jakim ty świecie żyjesz,telewizji nie oglądasz Media-Markt już reklamuje że jest przedsprzedaż laptopów z Windows 7 :stuck_out_tongue:

Osobiście z autopsji znam takie zachowanie z systemu zawirusowanego.

Zmodyfikowana dystrybucja MSDN nie potrafiła wystartować na niektórych laptopach, poza tym miała nieprawidłową sumę kontrolną.

Po prostu był to pirat przerobiony tak by wykradać dane.

Zastanów się czy aby na pewno masz legalną dystrybucje MSDN z prawidłową sumą kontrolną.

nie wiedziałem że nowe dyski zaraz po sformatowaniu też trzeba od razu defragmentować ale zobaczymy zdefragmentuje teraz. A podczas instalacji Wina 7 jest opcja formatowania dysku ale te formatowanie jakoś mi się nie podoba bo trwa jakieś 10 sec niezależnie od tego ile jest danych oraz jaką ma pojemność partycja może to coś w tą stronę. A co do sumy kontrolnej i MSDN to nie mam zielonego pojęcia jak to można sprawdzić - napisz jak można to sprawdzić.

Podobno win ma opcje robienia partycji ale ja jakoś nie mogłem tego zrobić podczas instalacji opcja ta była cały czas nieaktywna - może te wersje co mam Wina 7 są jakieś trefne ???

sciagales ten obraz z oficjalnej strony msdn? oficjalnym downloaderem? czy zassales z torrentow i wklepales tylko swoj msd-owski kluczyk?

z torrentow ale sciagnolem 2 rozne wersje i w obu jest tak samo

To nie jest oficjalny kanał dystrybucyjny Microsoftu… Jeżeli jesteś uczestnikiem programu MSDN to ściągnij go w prawidłowy i legalny sposób.

No i co że z torrentów ale system nie powinien się tak zachowywać :stuck_out_tongue:

Otóż to że tak zwane torrenty oraz portale hostingowe mają wersje zhakowane.

System taki najczęściej jest wersją trojanową mającą na celu wykraść ważne informacje poprzez sieć (np: piny, loginy, hasła online) bez wiedzy użytkownika. System taki zazwyczaj jest bardzo ładnie stworzony bez seriali i cracków i zachęca do jego instalowania.

Sumy kontrolne nie zgadzają się na pewno.

System taki jest niebezpieczny dla ludzi korzystających szczególnie z kont bankowych online lub portali PayPal i.t.p.

Pirat staje się łupem hakera i prawidłowo.

Ty okradłeś producenta, a ktoś mądrzejszy okradnie ciebie. :smiley:

no właśnie a po 2 jak nie wiesz co ściągać to nie ściągaj !!

Piratom wstęp wzbroniony.

Trzeba było ściągnąć wersję próbną ze stron Microsoftu.

Ja się zapisałem, dostałem klucz i testuję jak narazie pozytywnie.

Nie było najmniejszych problemów po pierwszym starcie systemu.

Jedyne co musiałem zrobić to zainstalować sterowniki do karty telewizyjnej, która o dziwo na Viście nie chciała działać a pod 7 idzie jak trzeba. :slight_smile:

Poza tym była już premiera siódemki - Teraz możesz iść normalnie do sklepu komputerowego i kupić ten system! Teraz jest dostępny na całym świecie :slight_smile:

Z torrentów mówisz? To w tym wypadku tobie nie pomożemy!

pomyliło mu się z październikiem :stuck_out_tongue:

Kolejny gosciu, który kupuje Ferrari od Pana Mietka z kartonu, a system zciąga z Torrentów i prosi o pomoc na forum… Ludzie??? a masz chociaż jakis antywirus?? - a sprawdziłeś co zciągnąłeś??? - zadzwoń do Microszkopu albo do “mam talent” - efekt będzie podobny - powykładają się ze śmiechu…