Windows 7 uruchamia się tylko w trybie awaryjnym

Witam.

Dzisiaj przez pośpiech podczas zamykania komputera za wcześnie odpiąłem zasilacz od prądu. 

Teraz włączając komputer system ładuje się do loga Windows, a potem wyskakuje BSOD o numerze 000000124. Gdy włączam tryb awaryjny wszystko działa poprawnie.

Jak mogę rozwiązać problem bez reinstalacji całego systemu?

 

Pozdrawiam. 

Podczas uruchamiania wciskaj f8 (ale to już pewnie wiesz ) następnie z dostępnych opcji wybierz ostatnia znana dobra konfiguracja

Pobierz CrystalDiskInfo portable LINK, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), zrób zrzut ekranu (rozciągnij okno programu by było widać wszystkie parametry), umieść np. na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

Dzisiaj spróbowałem uruchomić komputer ponownie w trybie awaryjnym i niestety tym razem komputer ładuje się tylko do pliku CLASSPNP.SYS.

 

Uruchamianie w ostatniej dobrej konfiuracji niestety nie pomogło.

Po uruchomieniu komputera wciśnij F8, wybierz Napraw komputer (screen), 

Za którymś razem udało się uruchomić w trybie awaryjnym, funkcja napraw komputer nie chce się uruchomić albo uruchamia się bardzo długo.

 

 

image.png

W menu start wpisz Wiersz polecenia, kliknij prawym i Uruchom jako administrator, wpisz chkdsk c: /f (gdzie c to partycja systemowa) i Enter, potwierdź sprawdzenie woluminu przy następnym uruchomieniu systemu (wpisz T i Enter), uruchom ponownie system (wykonaj tyle razy aż nie będzie nic naprawiał).

 

 

Dysk ma problemy z powierzchnią, trzeba monitorować jego stan (sprawdzaj czy nie wzrasta Wartość Raw parametru 05).

Po wejściu w bios zobaczyłem, że temperatura procesora sięga 80 stopni. Przywróciłem domyślne ustawienia biosu i w końcu udało mi się do końca przeprowadzić proces chkdsk i w końcu udało mi się uruchomić komputer normalnie :slight_smile:

 

Pozostało jeszcze ten problem z powierzchnią, da się coś jeszcze z tym zrobić?

Błędów w 05 nie da się pozbyć, trzeba monitorować stan dysku (przede wszystkim zwracaj uwagę na Wartość Raw parametrów 01, 05, C4, C5 i C6).