Windows 7 uruchamianie z PenDrive - możliwe?

Witam,

 

Mam taki problem. Mam służbowego Dell’a i tak skonfigurowanego Windowsa, że nie mogę nic na niego zainstalować. Wymyśliłem, że zrobie sobie Windowsa 7 portable. I tu jest pytanie, czy jest to w ogóle możliwe? Z góry mówię, że nie interesuje mnie opcja z Virtual Box’em. Chodzi mi o czysty Windows 7 na PenDrive, którego wepnę w port i podczas bootowania będę mógł go wybrać. Trochę szukałem w necie, ale przeważają opcje z Virtual Box, a opcja http://stilger.eu/2010/01/12/instalacja-windows-7-na-napedzie-usb/ nie jest dla mnie do końca zrozumiała.

 

Need help

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

 

Odpowiada? Czekam na odppwiedź.

A może podział partycji i drugi Windows obok?

Taka opcja jest MEGA problematyczna. Już nawet instalacja na zewnętrznym HDD sprawia spore kłopoty więc to bardziej sztuka dla sztuki. A ten opis co sam znalazłeś jest i tak bardzo prosty jak na instalacje systemu na pendrive.

No ok, ale tak jak dla wielu osób udzielających się w komentarzach, tak dla mnie, jest to problematyczne. Tzn. robię wszysko wg instrukcji, ale BSOD przy uruchamianiu.

 

 

 

Nie mogę w ogóle ingerować w to co i jak jest na tym laptopie. Muszę to zrobić na oddzielnym dysku, a nie chciałem inwestować w dysk pod SATA.

BSOD pojawia się pewnie podczas uruchamiania systemu - a spowodowane jest to tym, że kontroler USB jest resetowany przy starcie systemu. Czyli jest jakby odpinany i wpinany ponownie - stąd te problemy.

Czyli nie ma szans jeśli w tym problem, spróbuj jeszcze np. z ubuntu. Jeśli nie pomoże to jedynie zrobić 2 partycje z jednej i na tej nowej zainstalować windowsa. Jeśli nie jest potrzebny do czegoś bardzo wymagającego można również spróbować hirens mini xp bo o ile się nie myle to bootowany jest razem z hirensem

Tamte wpisy w rejestrze mają niby na celu nie resetowanie portów usb, więc to chyba nie o to chodzi.