Windows 7 uszkodził mi dysk?

Witam… 10 maja zainstalowałem Windowsa 7 pod wpływem pochlebnych opinii o nim i przez 3 dni, do wczoraj wszystko funkcjonowało idealnie, system chodził bardzo szybko i wydajnie… Lecz wczoraj ni stąd ni z owąd komputer wyłączał się niepokojąco długo i przy tym dysk wydawał niepokojące odgłosy, ale olałem to i poszedłem spać bo w końcu się jednak wyłączył… Dziś przychodzę ze szkoły i dopadło mnie ogromnie zdziwienie gdy zorientowałem się ze system okropnie dlugo się włącza, ale ok doszedłem do ekranu logowania jednocześnie słysząc ciągle wydobywające się z mojego dysku dziwne stukanie. Od zalogowania się do wczytania wszystkich komponentów minęło chyba 6 minut żebym mógł spokojnie odpalić Firefoxa… Lecz dysk dalej oddawał dziwne odgłosy. po kolejnych 20 minutach wreszcie dysk ucichł, lecz komputer i tak działał woolno. Zaniepokojony włączyłem przywracanie systemu - nie pomogło, później CHDSK’a windowsowego - nie wykazał żadnych błędów, później jeszcze hd life, hd health, hd tune - nic, ze niby wszystko ok! Aktualizacja firmware dysku również nie pomogła… Joz sam nie mam pojęcia co mam robić? dlaczego tak się stało? czy to sprawa siódemki czy najnormalniej w świecie dysk zepsuł się bo mam pecha?

Zainstaluj system od nowa i sprawdź czy problem nadal istnieje.

Jeśli nie masz na dysku wielu ważnych danych - polecam całkowite wyzerowanie go np. programem WD Clear (uruchamiany z poziomu DOS) - a dopiero potem odpal instalator Windows, utwórz od nowa partycje i zainstaluj system operacyjny.

“ni stąd ni z owąd komputer wyłączał sie niepokojaco dlugo i przy tym dysk wydawal niepokojace odglosy”

Miałem ten sam problem, dziwne odgłosy, zawieszający się komputer. Ja poradziłem sobie z tym problemem uruchamiając “TuneUp Disc Doctor” wersja 2009 i już jest ok. Windows 7 podczas instalacji spowodował błąd na jednym z klastrów na dysku twardym, nigdy wcześniej nic podobnego mi się nie zdarzyło.

U mnie pod 7 dysk twardy także wydaje dziwne dźwięki! !!

viewtopic.php?f=35t=330208

Ok, zainstalowalem Tuneup w trybie zgodnosci bo wyswietlalo ze na windows 7 nie moze zainstalowac no i zaczalem sprawdzac dysk normalnym skanowaniem - nic nie wykrylo… W jaki sposob ty skanowales? skanowanie normalne czy to rozszerzone?

Mi dysk również popiskuje, gorsze jest to że Windows 7 zwalił mi BIOS :confused: ale na szczęście mam DualBIOS :wink:

W jaki sposób Windows 7 “zwalił” BIOS?

u mnie juz wyglada na to ze wszystko ok z dyskiem ; o… i wyglada na to ze sam sie naprawil! :o Co prawda skanowalem jeszcze kilkoma programami ten dysk, lecz zaden nic nie wykazal no i za ktoryms uruchomieniem komputer zaczal sie normalnie, szybko uruchamiac a dysk cicho pracowac…

Pewnie windows skończył indeksowanie dysku :stuck_out_tongue: to jego praca wróciła do normy.

kinimod ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Fajnie, że już ci wszystko działa, a dla innych z podobnym problemem: skanowanie koniecznie rozszerzone - straszna rzeźba, ale pomaga; TuneUp 2009 zainstalował się normalnie [w Program Files (x84)]

no niestety ;/ nie wiedzieć czemu, po niespełna tygodniu bezproblemowej pracy problem z dyskiem powrócił! ktoś ma jakieś pomysły?

Wyłącz indeksowanie oraz automatyczną defragmentacje i zobacz czy nadal to masz.

gdzie mogę wyłączyć tą automatyczną defragmentacje dysku? bo nie mogę znalezc takiej opcji…

edit. ok juz wiem.

okazuje sie ze zaplanowa auto defragmentacje mialem co środe i tak dziwnym trafem tydzien temu wlasnie w srode zaczely sie moje klopoty z dyskiem no i wczoraj tez sroda byla…

Dodane 22.05.2009 (Pt) 15:35

;/ no ale jednak to nie pomoglo… bo po dniu od wylaczenia autodefragmentacji i indeksowania problem nadal wystepuje i juz mi zaczyna brakowac pomyslow co zrobic…

Jaki masz dysk? Jeśli z serii Segate 7200.11 to to jest wada fabryczna.

http://twojepc.pl/news18250.html

moj dysk to Seagate 1,5TB st31500341AS - czytalem juz o tej wadzie technicznej i ze jest nowy firmware do dysku, ktory probowalem juz wgrywac, jednak pomimo postepowania wedlug instrukcji, nie udalo mi sie tego zrobic bo wywalalo jakis blad ; o

aha i narazie od 2 dni spokoj - dysk pracuje 100% normalnie - znow sie sam naprawil, ale nie wiadomo jak dlugo znow bedzie dzialal sprawnie dopoki znow nie zacznie pracowac jak czolg…