Windows 7 Virtual PC - Windows XP, dzielenie folderów

Tak, tylko wygląda na to, że w serwisie wgrali mi jakiegoś innego Windowsa. Klucz, który znajduje mi program, mają też inni użytkownicy (wpisałem go w Googlach), więc może nie być oryginalny. Chyba, że na razie wgram czystego Windowsa bez aktywacji, pokorzystam z niego przez te 30 dni, do tego czasu pewnie już wujek wróci i dostanę ten klucz.
Mam już iso, ale zanim wgram, kombinuję jeszcze z WinXP na Virtualboxie (trochę się boję, że coś popsuję, więc ta metoda wydaje mi się bezpieczniejsza, dopóki nie zdobędę oryginalnej płyty). Wszystko się ładnie udało, system jest wgrany, program taty działa, jest współdzielony folder. Teraz jest problem z internetem i drukarką. Gdy podłączam drukarkę na usb i włączam instalację sterowników z płyty, w pewnym momencie pojawia się komunikat:


Na dole widać, że drukarka - Brother MFC - jest przechwycona. Jest włączona. Nie wiem więc, czemu instalacja nie chce dalej ruszyć. Sprawdzałem zwykłe pendrivy i normalnie się otwierają. Drukarka może też być podłączona przez sieć, ale tu z kolei pojawia się drugi problem - w WinXP nie działa internet. Sieć jest ustawiona na NAT, pokazuje, że kabel jest podłączony, w Moich miejscach sieciowych widzę tylko Połączenie lokalne, ale internet nie działa. Normalny komputer łączy się z siecią przez Wifi zabezpieczone hasłem. Jakieś pomysły?

Hm, tego nie wiedziałem. Czy przypadkiem nie jest tak, że można korzystać na trzech urządzeniach? Coś mi się tak kojarzy, ale może mylę. Gdyby tak było, to nie powinno dać się wykorzystać tego samego oryginalnego klucza na dwóch komputerach.
W każdym razie, na razie przerzuciłem się na wirtualny WinXP, który mam oryginalny - tym razem, to moja płyta.

Wychodzi na to, że NIE MASZ licencji na system operacyjny Windows 7.

Zdajecie sobie sprawę, że w ten sposób naruszacie licencję, którą zaakceptowaliście przy instalacji systemu? Równie dobrze możesz zainstalować system z aktywatorem - tak czy tak, twój system nie jest licencjonowany. Licencja OEM lub BOX którą posiadacie nie uprawnia was do korzystania w tym samym momencie, z systemu na dwóch różnych urządzeniach.

Fakt, tego nie doczytałem. W takim razie pozostaje mi przerzucić się na ten WinXP.