Windows 7 w wersji 64 bit na netbooku - warto instalować?

Cześć!

Co prawda już zainstalowałem system i na razie tego nie zmienię, ale nurtuje mnie pytanie - czy zrobiłem dobrze instalując na netbooku 32 bitowy system. W końcu wszyscy przechodzą teraz na systemy 64 bitowe dlatego może by warto przejść na ten system także na komputerach bardzo mobilnych czyli właśnie na Netbookach.

Dlatego chciałbym się was zapytać, czy warto by było instalować Windows 7 w wersji x64 na moim netbooku Asus Eee Pc 1000H? Czy działałby szybciej i bardziej wydajnie niż obecnie? Czy nie byłoby problemów ze sterownikami do niego?

Na architekturze x64 każdy system będzie ci szybciej działał niż na x86. Tylko nie wiem jak ze sterownikami, bo sprawdzałem na stronie ASUS’ a i nie było napisane czy to wersja x86 czy x64…

A intelowskie Atomy wspierają w ogóle x64…???

x86 zainstaluj

Chyba Atom serii 2xx jest 32-bitowy, dopiero dwurdzeniowe 3xx są 64-bitowe.

A tak w ogóle to nie warto. Wyłącznie 64-bitowych programów jest jak na lekarstwo, a niektóre programy mają problemy z 64-bitowym systemem, w dodatku 32-bitowe działają nieco wolniej pod 64-bitowym systemem, gdyż są w trybie emulacji.

A propos - by zlikwidować te mielenie dyskiem po zalogowaniu trzeba wyłączyć usługę “wstępne ładowanie do pamięci” w services.msc

Witam,

Zarówno na notebooku jak i nettopie (konfiguracje w podpisie) mam

zainstalowany Windows 7 HP 64 bit.

Tak, wiele programów jest 32 bitowych, ale ja nie mam porównania

odnośnie szybkości otwierania czy działania.

Czyżby kilka sekund miało znaczenie przy normalnym

użytkowaniu oprogramowania ?

Ten Atom nie obsługuje 64-bitowych instrukcji, więc nie zainstalujesz Win 7 x64.

http://www.intel.com/products/processor … ations.htm

No i właśnie o tym mowa :wink:

MaRa, nie opowiadaj bzdur. Jaka emulacja?! Warstwa translacyjna w 64-bitowych Windows mało ma wspólnego z tym pojęciem.

Pełnoprawne 64-bitówki pracują w trybie emulacji, co skutkuje bodaj 8-krotnym spadkiem wydajności przy uruchamianiu aplikacji 32-bitowych. To co mamy w domowych pecetach i na Viscie / 7 x64 niewiele ma z tym wspólnego. :slight_smile:

A w życiu

A jednak - http://pl.wikipedia.org/wiki/IA-64 , aplikacje 32-bitowe na IA-64 mają spadek wydajności. To co mamy w domciach to architektura x86-64 (Intel64 dawniej EM64T / AMD64).

Tylko, że to architektura stosowana w serwerach, nie Atomach :wink: IA-64 to nie to samo co Intel 64 :wink: >> Atomy to procesory oparte na x86…

Oczywiście, że tak. Nigdzie nie napisałem, że chodziło mi o Atoma. :wink: Normalnie różnice wydajności Windows 7 x86 względem x64 są marginalne (w grach ~1%). Trochę offtopem się pojechało.

A to sorki :smiley: Myślałem, że my tutaj dalej o Atomach :slight_smile:

…not ot trochę oftop nam sie tutaj zrobił.

Czyli wracając do tematu na tym kompie instalować standardowy 32 bitowy system…

Tak, bo 64-bitowego nie obsługuje.

Tak, 32bitowy nie dość że procesor nie ma 64bitowej struktury to jeszcze ram’u za mało na taki system ;/