Windows 7 - wiesza się przed logowaniem


(C647193) #1

Mam taki o oto problem, antywirus wykrył jakiś wirus po czym komputer zresetował się i przestał włączać. Niestety jest czarny podświetlony ekran z myszką i nic poza pięciokrotnym naciśnięciem Shiftu nie działa. Nie działa również tryb awaryjny. 

Podmienienie rejestru, naprawa bootmgr nie pomogły. Punktów przywracania jest sporo, niestety komputer mielił 24h i nie udało mu się przywrócić cały czas pasek pokazywał: trwa kopiowanie plików... z racji, tego, że minęło tyle godzin zresetowałem go. Jakieś pomysły? Co mogę zrobić by go wzbudzić? :slight_smile: Potrzebuję uruchomić ponieważ są tam programy firmowe w tym baza danych w sql 2008. Liczę na waszą pomoc.

 

A co jak bym zainstalował Windows jeszcze raz te pliki znalazły by się w Windows.old tylko czy programy by działały? Czy jakiś inny sposób?


(adam9870) #2
  1. Wykonaj kopię zapasową danych znajdujących się na dysku
  1. Pobierz Hirens Boot, rozpakuj ZIP aby otrzymać ISO, nagraj ISO na płytę, uruchom z niej komputer - Mini Windows XP - HBCD Menu - narzędzia do sprawdzania dysku. Sprawdź stan dysku. Może dysk psuje się.

  2. Jeżeli dysk psuje się, musisz go wymienić. Jeżeli dysk jest sprawny, proponuję zainstalowanie systemu od nowa a potem postawienie wszystkiego od nowa bazując na wykonanej kopii zapasowej (patrz pkt 1).

  3. Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy dopiero będą je robić. Proponuję na przyszłość zabezpieczyć się - polecam Cobian Backup, który sam będzie wykonywać kopie w określonym czasie (np. codziennie o 20).