Windows 7 wiesza się przy ładowaniu - dysk ssd

Hej,

 

Mam mały problem. Zakupiłem dysk SSD Samsung EVO 850 256 GB. W zestawie była płytka do migracji systemu. Zrobiłem tak jak w instrukcji, program zainstalowany, przerzucił całą systemową partycje C i partycję 100MB (z innych forów to podbno jakaś systemowa do rozruchu systemu). Nie przegrał partycji recovery, ale mam ją na dysku HDD plus wypalone płytki.

Zdarzyło mi sie kilka razy, że podcza ładowania systemy, po oknie Zapraszamy, pojawia się tak jakby “pulpit” w kolorze rodem z Win95 i dalej system się nie ładuje. Wyłacze przyciskiem, włącze i wszystko hula. Ogólnie system ładuje się ok 30 sek vs. ok 4 min na HDD. Nie zdecydowałem się na instalację na czysto systemu z uwagi na ilość potrzebnego softu oraz klucze licencyjne. O ile z licencjami dałbym jakoś radę, kontaktując się z supportem o tyle ustawienia indywidualne programów juz troszkę stworzyły by problem, a lapka potrzebuje cały czas do pracy.

Po przejrzeniu dziennika zdarzeń systemu, pojawia się taki wpis (kilka błędów o czasie zdarzenia kiedy ten system mam problem z załadowaniem.):

 

W urządzeniu \Device\Harddisk1\DR4 wystąpił zły blok.

W urządzeniu \Device\Harddisk1\DR2 wystąpił zły blok.

Załadowanie sterownika \Driver\WUDFRd dla urządzenia WpdBusEnumRoot\UMB\2&37c186b&0&STORAGE#VOLUME#_??_USBSTOR#DISK&VEN_GENERIC-&PROD_XD#SD#M.S.&REV_1.00#00000# nie powiodło się.

Nie można ukończyć uruchamiania reflektora UMDF, ponieważ nie znaleziono usługi WUDFPf. Ta usługa może zostać uruchomiona później podczas uruchamiania komputera; wówczas system Windows ponownie spróbuje uruchomić urządzenie.

 

Dodam że podczas migracji dysk był podpięty pod USB, potem po migracji na koniec program wyświetlił komunikat o wyłączeniu lapka i zamianie dysku fizycznie.

Komunikaty SMART są oki, dysk normalnie pracuje bez problemów. Wszystko się instaluje, nie ma zawieszeń, przymulania itp. Jest tylko ten mały problem przy ładowaniu systemu. Ma ktoś może pomysł jak to naprawić. Bardzo bym chciał uniknąć instalacji systemu na czysto z uwagi na duży nakład konfiguracji softu do pracy.

 

Z góry dzięki za pomoc.

ktos pomoże?

co moze się dziać z systemem? system przenosilem za pomoca programu samsung data migration.

 

Przeniosłem na nowo całą partycję systemową za pomocą easeus todo backup. Wypaliłem płytkę startową w tym programie. Partycja przeniesiona poza pracą systemu windows (odpalony program z płyty). Brakowało bootmgr, wrzuciłę płytkę z recovery, dwa razy przemieliło i zapisało boot. System wystartował z dysku ssd. Wszystko oki, ale dzisiaj znowu to samo. Odpalam laptopa, lekko przywiesza się na Zapraszamy i potem odpala się ten ekran w kolorze pilpitu z win95 i dalej nie chce zatrybić.

Pomaga tylko wyłaczenie przyciskiem i restart. po takim zabiegu system działa. Kilka razy uruchamiałem niby jest oki. Ale wtedy też niby oki, ale za którymś razem zawsz się przywiesi.

 

Ktoś podpowie gdzie szukać problemu? Co można jeszcze zrobić? od czego zacząć?