Windows 7 & Windows XP

WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW! Jest to mój pierwszy post, dlatego chciałem wszystkich przywitać.

Od pewnego czasu mam Windowsa 7 Pro 32-bit.

Jednak muszę zainstalować pewien program, który nie chodzi na siódemce, a do korzystania z Virtual PC nei mam odpowiedniego procka.

Wykonałem partycję z poziomu siódemki rozmiaru około 30 GB i na niej zamierzam zainstalować XP Professional.

I teraz zaczynają się schody:

Gdy uruchamiam instalacje XP z poziomu BIOS-a, wszystko jest wporzo. Przeprowadzam instalację na nowej partycji, restartuje peceta i gdy po ponownym uruchomieniu, powinna zaczac sie instalacja z poziomu już systemu, wyświetla się polecenie, jak przy instalacji z BIOS-a:

‘Boot from CD/DVD’ i dowolny klawisz uruchomi instalacje, coś takiego. I tyle. dalej nie przechodzi. Mogę wyjąć płyte, restartować, nic. Próbowałem robić to 2 razy, po odzyskaniu siódemki za pomocą jej plyty instlacyjnej. NIC.

Jaki popełniam błąd? Może muszę wrzucić stery podczas instalacji do płyty głownej z dyskietki?

PROSZĘ O POMOC, z góry dzięki!!

Jak nie masz nic ważnego na Sevenie, to spróbuj w odwrotnej kolejności: XP potem Seven. Ew. spróbuj z innej płytki.

Dodane 11.04.2010 (N) 12:57

Jeszcze spróbuj pokombinować z trybem zgodności (jeśli w 7 coś takiego istnieje)

Problem w tym, że na siódemce mam 220 GB danych, które są bardoz ważne, a w aktualnym momencie, nie mam gdzie ich skopiować. To samo z płytką, miałem gdzieś inną, ale problem w tym, że zaginela w tajemniczych okolicznościach ; )

Nie wiem jak z trybem zgodności, obawiam się, że to moze być wina konkretnej płytki z XP, ale nie mam skali porównawczej.

Do Virtual PC Microsoft opublikował aktualizację dzięki której można korzystać zarówno z VPC jak i XP Mode bez posiadania procesora wspierającego wirtualizację. Sprawdź może obędzie się bez instalacji Windows XP.

Wszystko w temacie wirtualizacji:

http://www.dobreprogramy.pl/Tryb-Window … 17226.html

Czyli można już bezproblemowo zainstalować XP’ka.

A co do instalacji systemów, to najlepiej zacząć od najstarszego windowsa, a zakończyć na linuksie :wink:

Dzięki za pomoc :wink:

generalnie, sprawa wygląda tak, że naszła mnie ogromna ochota na legendarną grę GTA: San Andreas.

Oczywiście, samą grę udało sie zainstalować i uruchomić (w trybie zgodności z XP SP3 oczywiście), ale dowiedziałem się o mozliwości wgrania nowych samochodów, ale żaden program do tego przeznaczony, nie jest w stanie sprostać najnowszej windzie- niby wszystko sie instaluje, ale w samej grze nic nie ulega nawet najmniejszym zmianom.

Dlatego chciałem zainstalować XP, bo wiem, że na tym systemie wszystko uda się wykonać bez najmniejszych problemów.

I tu też powstaje pytanie, czy VIRTUAL PC coś zmieni.

Na Virtual PC nawet gra Ci nie ruszy xD

ano własnie ; )

przeczytałem na innym forum, na którym jeszcze zgłosiłem się z tym problemem, że “Partycja na ktorej jest instalowany XP nie jest podstawowoą partycją rozruchową”.

Czy ustawienie jej na rozruchową, coś da?

Oczywiście, że tak - partycja systemowa musi być ustawiona jako aktywna(bootlowalna)

A jak ustawić ją jako aktywną? ; )

A np. przy pomocy programu gparted - klikasz ppm na partycję z systemem i tam z tego co pamiętam tam będzie taka opcja

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.

Właśnie udało mi się z poziomu siódemki i fabrycznych programów ustawić nową partycję jako aktywną- wcześniej nie było takiej opcji, musiałem skasować tamta partycje i zrobić nową ponownie.

DZIĘKI za zaangażowanie w pomocy! 8)