Windows 7 - wirtualny napęd do utworzenia obrazu DVD (ISO)

Witam serdecznie.
Szukam programu (Windows 7 32bit) do utworzenia pliku ISO z programu chcącego nagrać bezpośrednio na nośnik DVD. Opisowo: coś na zasadzie PDFCreator - wirtualna drukarka, gdzie można za pomocą opcji wydruku zapisać plik jako ISO.

Opis sytuacji: utworzenie pliku ISO z narzędzia “DELL Recovery Tools” - program ma możliwość utworzenia płytek “ratunkowych” (“Factory image and recovery tools”), ale tylko z opcją zapisu na DVD. Chcę sobie zapisać jako ISO.

po prostu utwórz płytę ratunkową z opcji programu, na pewno będzie to .iso

Jak napisałem - chcę zapisać jako np. Dysk_ratunkkowy.iso a nie bezpośrednio na płytkę.

Nagrać na DVD-RW i obraz płyty na HDD ?

Nie, szukam programu do bezpośredniego “potoku” do ISO. Rozwijając temat - nie mam możliwości nagrać na DVD. Rozwijając dalej temat:

  • nie mam w domu nagrywarki DVD USB,
  • nie mam w domu czystych płytek,
  • nie mam napędu pasującego do tego komputera (nietypowe pomysły dellowskie ze złączami).

Chyba sobie poradzę bez tego… Po wsadzeniu pendrive pojawiła się w programie opcja utworzenia USB - teraz będzie już tylko USB do ISO…
Dzięki za pomoc.

Ashampoo Burning Studio 2016 ma opcję tworzenia ISO

 

http://i.imgur.com/dN9eyQv.jpg

http://i.imgur.com/ZnwctIi.jpg

Trzeba mieć te plilki :wink: Przeglądnąłem partycję recovery Dellowską - nie ma tam bezpośredniego pliku ISO/IMG czy podobnego, albo WIM, tylko bałagan Dellowski.

Zamontuj wirtualny nośnik DVD poprzez program TotalMounter w programie Dell Recovery Tool wybierz zamontowany nośnik i nagraj na niego.

nqrId4e.png

CDBURBERXP ?

Płyta z danymi

OK

Dodaj (pliki foldery)

Plik

Zapisz kompilację jako plik ISO

Ogarniam program, dam znać czy zadziałało.

Jak już kilka razy napisałem - trzeba mieć te pliki… Aplikacja Dellowska robi akcję na swoich danych i dopiero przetwarza je do zapisu na plik DVD.

Z czego program ma stworzyć obraz .iso jak nie dodasz żadnych plików lub folderów ?

https://photos.google.com/share/AF1QipNGYTSdcFI41LKJiXdNNV2aMcgdDriqRhJdU7jpC-h3It023fqIPoMn4trWwrVV4w/photo/AF1QipOLp5Aq-o6JdjbQE5JEozJkQPjXiXTht2H7Ira2?key=VkZNTnpmSFoxaV9UakdLMkdIck9JZWNoUmFET1dR

@KAZDAN63: przeczytaj jeszcze raz wątek :wink: Testuję właśnie TotalMounter zaproponowany przez @madus

Program, który zaproponowałeś (jak i każdy inny popularny do nagrywania na płyty CD/DVD) nie będzie z czego miał stworzyć, bo bachus nie ma możliwości dodania danych, którymi nie dysponuje.

Gdybyś chociaż wiedział o czym jest ten wątek, to byś tego nie napisał w tak “dziwny” (jak zwykle) sposób:
 

Może zrozumiesz, że chodzi o przechwycenie w “locie” danych wysyłanych przez inny program, który nagrywa płytę?

Dodatkowa informacja dla Ciebie: prawdopodobnie zostało podane rozwiązanie zanim napisałeś swój post tylko też tego nie zauważyłeś.

 

Ile człowiek musi się nakombinować jak nie ma nagrywarki DVD (USB , 100 zł) . Ja bym tak nie potrafił “żyć” (2xBD) .

Mam w robocie a teraz 3 dni wolnego - nie będę jechać do firmy tylko po nagrywarkę USB - inna sprawa, że nie mam w domu czystych płytek (płytki nie nagrywałem już pewnie ze dwa lata)  ;-)