Windows 7 wisi na ekranie bootowania, bitlocker

Witam!

Problem jest bardziej złożony niż w temacie postu, ale zacznijmy od początku.

System Windows 7 RC, wszystkie partycje zaszyfrowane bitlockerem, klucze na penie usb. Dwa dyski (na sata i ide). Stwierdziłem, że zainstaluję finalną wersję Win 7, więc włączyłem odszyfrowywanie partycji. Odszyfrowało dwie pierwsze partycje z czterech, więc systemową z dysku sata oraz partycję z dysku ide (czyli cały dysk ide). Gdy odszyfrowywane były kolejne partycje dysku sata nastąpił brak dopływu prądu (te zimy w tym roku na śląsku…), po włączeniu po chwili system już nie wstał. Wisiał na “starting windows”. Odpaliłem z hirens bootcd i miałem dostęp do dwóch partycji odszyfrowanych, dwie kolejne widać np w programach do partycjonowania ale dostępu nie ma. W trybie awaryjnym win 7, system stał na pliku classpnp.sys - po podmianie z innego kompa (także win 7 ale wersja 32 a nie 64 bit) system przechodzi prawdopodobnie do “naprawy systemu” ale oprócz paska postępu też wisi. Tryb awaryjny pokazał tym razem, że system stoi na pliku disk.sys. Uruchomienie komputera z płyty instalacyjnej win7 (RC lub finalnej) też nic nie daje - wczytuje pliki, po czym wisi na “starting windows”. Po odpięciu sata zainstalowałem win7 na dysku ide bez problemu, ale ponowne podpięcie sata i próba startu z ide kończy się także zwisem. Zrobiłem sobie obraz winpe (AIK dla win7), żeby mieć możliwość odszyfrowania tych dwóch partycji, ale podczas uruchamiania też wisi na “starting windows” lub wyskakuje komunikat, że jest problem z jakimś urządzeniem i nie może kontynuować. W końcu sformatowałem pierwszą partycję z dysku sata i zainstalowałęm xp. System uruchamia się normalnie i pokazuje obie partycje zaszyfrowane jako niesformatowane co jest prawidłowe pod xp dla partycji zaszyfrowanych w bitlockerze. Z poziomu xp jednak nie ma możliwości odszyfrowania. Na bank to problem z dyskiem sata i teraz co mogę zrobić, żeby udało mi się uruchomić instalke win 7 lub winpe w celu odszyfrowania. Jest jakis program który naprawi strukturę partycji lub tego co się mogło zepsuć?

Z góry dzięki za pomoc

p.s. Startuje mi także z tym dyskiem sata “Active @ Boot Disk” czyli winpe z możliwością odzyskiwania danych, ale z tego co wiem nie ma on możliwości odszyfrowania.

Próbowałeś usunąć wszystkie partycje w programie do partycjonowania i spartycjonować dysk na nowo?

A co się dzieje kiedy próbujesz je sformatować spod XP?

Nie wiem co się dzieje, bo ja ich nie chce sformatować - chce odzyskać z nich dane odszyfrowując je, a żeby to zrobić instalka win7 lub winpe musi się uruchomić. Nie chcą się uruchomić bo jest jakiś błąd z partycjami. W tej chwili dysk jest skanowany testdiskiem, zobaczymy co z tego wyjdzie.

nie używam bitlockera a mam to samo po mieszaniu z hdd i partycjami a przede wszystkim ze zmianami liter partycji przez w7. mam 2 w7 na dyskach, ale na jednym hdd w7 stworzył ukrytą partycje 100mb dla bootloadera i stamtąd ładuje wszystkie systemy.

ten bład zadarz mi się bo miałem uszkodzony hdd (chyba) i po wywaleniu systemu wyskakuje ten błąd, poprostu dalej się sys nie ładuje. i jak już raz się zatrzyma , to potem już zawsze staje, bez wzglkędu czy odłączam reszte hdd czy nie.

ten błąd jest związany z kilkoma systemami i zmianami kolejnośc hdd . w XP też było podobnie , po takim mieszaniu czesem system się ładował normalnie ale na ekranie logowania nie było wyboru użytkowników ani okienka logowania , nic , potem chyba jakaś łata to załatwiła.

na ten błąd nie działa tryb awaryjny, też staje po załadowaniu disk.sys , Classpnp.sys , nie działa automatycznie naprawianie po uruchomieniu z płyty instalacyjnej, jedyne co działa to przywracanie systemu uruchomione z płyty instalacyjnej ale to też czasami, często wywala komunikat o braku punktów przywracania, albo jak znajdzie to pokazuje dwa dyski C i żadnego nie da się zaznaczyc, albo jak raz mi przywrócił ale system padł to potem pokazywał że już nie ma tego punktu przywracania.